Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Úgy általánosságban, mennyire...

Úgy általánosságban, mennyire van átjárhatóság egyetemek között, a szakot megtartva?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy adott szakon a BME-t nem mertem jelölni, mert nehezen tanulok, sok tárgyból nem volt alapom se. Mikor tavaly jelentkezni kellett, azt hittem, hogy egy-két kivétellel minden iskola jó színvonalú, csak azért mondják egyesek, hogy nem, mert beképzeltek.

Háát... az, hogy szorgalmas vagyok, ellensúlyozta azt, hogy rosszabb a felfogásom, így közel 4-es átlagot értem el első félévben, minden elsőre meglett.


Túlképzéses szak, így pályakezdőként hatalmas verseny van. A munkaadók egy pályakezdőnél nézik, hogy honnan van a diploma. Az egyetem csak az alapot adja, a szakmádat a melóhelyeden tanulod meg igazán. Ettől függetlenül előnyben vannak azok, akik szívatós helyről jöttek, mert náluk tuti, hogy legalább az alapok megvannak, ráadásul tudni lehet róluk, hogy van egy strapabíró képességük. A nívósabb egyetemek ráadásul világszerte elismertek; jó professzorok oktatnak ott és állítólag jó kapcsolatot ápolnak a cégekkel.


Az egyetemem amúgy jó színvonalú és egyre elismertebb, de a szakom ott egy kakukktojás. Kevés tanár veszi komolyan; a legtöbb ott tanító a kar hagyományos területéhez ért, a miénkhez kevésbé - ki tudja, milyen képzés után taníthatnak egyáltalán minket.

Ráadásul nem is olyan jól adják le az anyagot; ráadásul a legtöbb tanár vagy kevés anyagot ad le, vagy könnyíti. Így csak az nem végzi el, aki nagyon nem akarja... Aki nagyon lusta, az csúszik, de ki kb. senki se bukik.


2013. márc. 15. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Van átjárhatóság az egyetemek között. De az hogy átvesznek e és az eredeti sulidban tanultak közül mely krediteket fogadják el már egyéni dolog. Viszont ha jelenleg államin vagy akkor költségtérítésesre fognak átvenni. Új felvételivel jobban megéri átmenni.
2013. márc. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Biztosan költségesre vesznek át?

Pl. a jelenlegi sulimba átvesznek bárkit államira, azok a feltételek, hogy legyen két lezárt félév és 30 beszámítható kredit.


Az új felvételit már megszívtam, mert nem adtam be.

A következőnél már négy félévnél tartanánk, na az szívás lenne.

Én ebben az intézményben, ahol jelenleg vagyok, semmi szakmai jellegű tárgyat nem akarok tanulni...

2013. márc. 15. 16:18
 3/10 A kérdező kommentje:
Első, BME-s vagy amúgy?
2013. márc. 15. 17:10
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez általában úgy van, hogy erősebb suliból simán átvesznek gyengébbe, de fordítva már nem olyan könnyen megy a dolog.

Ha te egy gyengébb fősulira jársz, akkor nem meglepő, hogy simán kerülnek hozzátok átvételes hallgatók. De egy erősebb egyetem nem fog bajlódni azokkal, akik alacsony ponttal bekerültek valamilyen kevésbé jó suliba.

2013. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezt értem.


De mondjuk ha egy 4-es átlagot, vagy 3.8-at vagy hasonlót határoznának meg...


Amúgy valószínűleg nem reménykednék, de NEM rÓLAM VAN SZÓ: állítólag Corvinus biomérnökről vesznek át embereket 2.5-ös átlagtól. Ez engem is meglep.

2013. márc. 15. 18:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Gondolom azért vesznek át a Corvinusról, mert oda 400 pont felett kellett a bekerüléshez, hozzátok meg 300 alatt, és mégsem tudták feltölteni a keretszámokat, hát átvesznek mindenkit, aki él és mozog.
2013. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Biomérnökire egy helyre kellett 400 felett, a BME-re.
2013. márc. 15. 19:25
 8/10 A kérdező kommentje:
Közben találtam egy kérdést, amiben a BME TVSZ-ből volt idézet. Ezek szerint átvennének. Ezek szerint... De nem hinném, hogy olyan sok üres hely keletkezik pont egy ilyen szakon.
2013. márc. 15. 19:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy beleszólok, de látom, hogy a biomérnökiről van szó. Idén érettségizem, s ezt jelöltem első helyen.

Megkérdezhetem, hogy melyik egyetem szakjáról van szó?

2013. márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy nem a biomérnökiről. Az egy példa volt.

Eléírtam nagybetűkkel, hogy NEM RÓLAM VAN SZÓ!!!

Csak valalaki C. bióról BME bióra át tudott menni, 2.5-es átlaggal, és elvileg államira.

2013. márc. 17. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!