Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség passziválás és...

Mi a különbség passziválás és halasztás között?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam, hogy semmi, de olvastam egy cikket amelyben külön dolognak tekintik őket.

2013. márc. 17. 00:24
 1/3 reptoid ***** válasza:
Mutasd már meg azt a cikket.
2013. márc. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annyi különbség van közöttük (ha ez egyáltalán különbségnek számít), hogyha például egy félévet külföldön töltesz (teszem azt Erasmussal)vagy dolgozol, akkor halasztod azt a félévét az itthoni sulidban, de viszont aktív státuszúnak kell maradnod itthon (mert ez az Erasmus egyik feltétele), és ennek keretében van olyan lehetőség, hogy kedvezményes tanrenddel felvehetsz itthoni tárgyakat is a külföldiek mellé, és azokat is megcsinálod rendesen vizsgaidőszakban (a tanárok persze adhatnak könnyítést a tárgy teljesítésekor).


Ez jelenti azt, hogy halasztasz egy félévet itthon, de ugyanakkor aktív is vagy!


Míg a passzívnál nem teljesíthetsz tárgyakat egyáltalán, és akkor minden csúszik egy félévet vagy évet!

2013. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Remélem érthető voltam! Igaz, elég nehéz szétválasztani a két dolgot, de van ilyen lehetőség is!


És én is kíváncsi lennék arra a cikkre! Talán ha belinkelnéd, vagy leírnád melyik újságban olvastad?

2013. márc. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!