Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Etológus, biológus, vagy...

Etológus, biológus, vagy állatorvos?

Figyelt kérdés
Ti melyiket választanátok? Imádom az állatokat, és érdekel a biológia és a kémia. Az etológusnál az a problémám, hogy bárkinek mondom, hogy ez szeretnék lenni, rögtön azt mondják, hogy ebből sehogy sem fogok megélni. A biológusokról nem tudok túl sok mindent, de azt is ajánlották. Az állatorvosoknál pedig azt szeretném tudni, hogy meg lehet-e szokni a vért? Mert én néha kicsit rosszul vagyok a vértől(émelygek), és nem tudom, hogy meg tudom-e szokni. Szóval ti mit ajánlotok? Hova menjek tovább, ha állatokkal szeretnék foglalkozni, de úgy hogy ebből szeretnék megélni?
2013. ápr. 9. 20:55
 1/2 anonim válasza:

Az én információim szerint etológus csak biológus továbbképzéssel lehetsz. Azaz előbb el kell végezned az egyetemen a biológus alapszakok, ez után szakosodhatsz tovább (erre intézménytől függően van kb 3-5 lehetőség). Én is hasonló pályán gondolkodom, nálam az etológia/ökológia/zoológia jött most számításba. Igazából foglalkoztatási és fizetési információim nincsenek még így 17 éves létemre, de éhenhalni azért biztosan nem fogsz, bár sebészi fizetést se várj (maximum ha nagyon magas pozícióba kerülsz). Véleményem szerintem már az elég, hogy olyat csinálsz amit szeretsz. Bár engem éppen a terepmunka, kutatás és a gyakorlati részek vonzanak, egy nemzeti parknál vagy állatkertnél tudom elképzelni ezzel a jövőm.

Nem akarlak megbántani, de ha nem bírod a vért, akkor szerintem az állatorvosról tegyél le. Gondolom valamennyire megszokható a dolog, de ha elképzelhetetlennek tartod, akkor semmiképp. Sok olyan esetről hallottam már, hogy okos és valóban értelmes emberek jelentkeznek orvosira, viszont a hullaházas incidensnél bedobják a törölközőt.

Igazából úgy is megélsz, ha elmész állatkerti gondozónak, ehhez pedig nem is feltétlen szükséges felsőoktatási végzettség. Mint már írtam a kereset részében nem tudok segíteni, de ha nem lenne lehetőség elhelyezkedésre akkor nem működnének ezek a szokok már "ősidők" óta. Ha továbbtanulással kapcsolatban szeretnél bővebb infókat kapni, akkor az egyetemek természettudományi karát nézegesd.

+ Bónuszként ajánlanám ezt a filmet. Elte etológus tanszék hallgatói szerepelnek benne, egy kísérletet elemez. Ha úgy gondolod, hogy egy hasonló élet téged boldoggá tenne szerintem ne a fizetésen múljon a továbbtanulásod. [link]

2013. ápr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
biológia szak az egyik legnehezebb szak, készülj fel rá
2013. ápr. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!