Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg büfészak a Műszaki...

Tényleg büfészak a Műszaki Menedzser?

Figyelt kérdés

Vélemények?

Kérlek fejtsétek ki, köszönöm.



2013. ápr. 25. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem, miért lenne az? Mit hallottál, és kitől?
2013. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Aztán mihez ért a műszaki menedzser? Mert egy gépész vegyész villamosmérnök az adott szakhoz ért ezek műszaki pályák de minden műszaki dologhoz egy ember nem érthet!
2013. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt olvasom, hogy büfészak, semmihez sem ért, meg mások is mondják, hogy nem tudnék elhelyezkedni vele, felejtsem el, és ehhez hasonló dolgokat. de, voltak, akik azt mondták, hogy jó szak, el lehet vele helyezkedni. és nem tudom már, hogy mi az igazság.
2013. ápr. 25. 20:46
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem büfészak. A 3,5 év alatt vannak műszaki és gazdasági tantárgyaik is vegyítve. Szerintem ennek nincs sok értelme. Valaki vagy legyen közgazdász, vagy pedig gépészmérnök!

Az egyetlen pozitívum számomra ebben a képzésben az, hogy könnyebb bekerülni erre a szakra államilag támogatott képzésre, mint pl. egy közszolgálatira, vagy egy pénzügy számvitelre.

Persze biztosan vannak, akik el tudnak vele helyezkedni, de sztem sajnos nem ez a realitás.

2013. ápr. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Jó egyetemen ez jó szak. Ugyanis közepes és nagyobb vállalatoknál nagyon sokféle munkakör betölthető vele. Nyilván nem mérnöki munkakörben fognak dolgozni, de bármi olyat be tudnak tölteni, amit egy közgazdász, sőt jobbak is lesznek, mert lesznek műszaki alapjaik is, így jobb rálátásuk lesz a konkrét gazdasági tevékenységre. Másrészt vannak olyan pozíciók is, amelyekre sem a mérnök sem a közgazdász nem jó igazán, oda is jó a műszaki menedzser. Általában mérnökök lenézik ezt a szakot, de az a baj, nem a saját szakjukhoz kellene hasonlítaniuk, a műmen igazából közgazdász műszaki ismeretekkel, nem pedig mérnök light.
2013. máj. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
71%

Relatív... Azt szokták mondani, hogy a gazdasági dolgokhoz nem ért annyira, mint egy közgazdász és a műszaki dolgokhoz meg nem ért annyira, mint egy mérnök. Ebben van igazság, viszont az is igaz, hogy egy közgazdásznál jobban ért a műszaki dolgokhoz és egy mérnöknél jobban ért a gazdasági dolgokhoz.

Én ezen a szakon tanulok és szerintem nem olyan rossz, mint ahogy sokan lefestik. Van viszonyítási alapom és igen, egy "mérnök" szakhoz képest a tanulmányi követelmények teljesítése könnyebb, viszont a képzés második felében (szakirányok) sok az egyéni prezentáció, beadandó, csoportgyakorlat, amihez szerintem nem minden hagyományos értelemben vett mérnöknek van készsége.

Németországban Wirtschaftsingenieur néven fut ez a szak, ami magyarul kb. gazdálkodási mérnököt jelent (érdekes, hogy ők mérnöknek tartják, a magyarok meg általában nem).

Az biztos, hogy ha ilyen szakra mész, később specializálódnod kell, de ez igaz egy közgazdászra is vagy egy gépészmérnökre is.

Ha normálisan tanulsz, akkor a műszaki menedzserrel is lehet kezdeni valamit.

Egyébként ha tudsz németül(ami mellesleg nem árt műszaki vonalon), ebben a fórumban is vannak hasznos infók:

[link]


Én nem azt mondom, hogy ennek menj, de a helyzet annyira nem rossz, mint ahogy azt sokan lefestik.

Ezen kívül nyilván számít az is, melyik főiskolára/egyetemre mész. Próbálj valami nívósabb intézményt választani, mert az is lehet pozitívum egy állásinterjú során. No meg a nyelvtudás, szakmai gyakorlat, tdk, erasmus, jó szakdolgozat, stb....

2013. máj. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. : ) : )

Ment a felértékelés. : )

2013. máj. 31. 23:59
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Bme,df,gdf,de felejtős ha mm. a képzés...Tapasztalat.Ami jó:szie,sze,óe...Többiről nincs infóm.Hali!
2013. júl. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
34%
Szerintem nem rossz szak. Bár nem ez lesz az életemben a fő csapás irány de alapdiplomának nem rossz. Nálunk minőségirányítás és logisztika szakirány van. Mindkettővel el lehet helyezkedni. Büfé szaknak nem igazán nevezném. Büfészakok véleményem szerint a bölcsész képzések.
2014. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%
Nekem egy műszaki menedzser ismerősöm van és ő maga hívja a szakot büfészaknak, pedig úgymond színvonalas helyen végzett.
2014. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!