Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért övezi az érettségit...

Miért övezi az érettségit ekkora nyilvánosság?

Figyelt kérdés

Minden hírportál leírja, hogy mikor kezdődik, mikor végződik, mi volt a feladatsor, melyik diák ájult el rajta stb. Bemutatják a feladatsorokat, videókat készítenek róla stb.

Tényleg olyan marha nagy dolog ez? Egy szimpla érettségiről van szó, amelyet az ország nagy része átélt legalább egyszer. Semmi nagy durranás, nem hírérték.

Vagy az összes hírportálnak ennyire számít a 85ezer érettségiző közül néhány "klikkje"... ?


2013. máj. 7. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igenis nagy dolog. végetér valami. fontos. egyben felvételi. nem értem, mibajod? szívesebben olvasom, mint valami robbantást irakban.
2013. máj. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Épp ez a lényeg, hogy az ország nagyrésze átéli, így jóformán mindenkit érint. Mert érinti az érettségi gyereket, az egész családját, érdekelheti a következő érettségizőket stb. Másról amúgy se nagyon közölhetnek híreket - ez még mindig izgalmasabb és populárisabb, mint az, hogy fennakadt egy kismacska az alsóbögyörős-valagpusztai tölgyfán.
2013. máj. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én tavaly érettségiztem és életem legnagyobb próbája volt. Lehet hülyeség... És idén is követem az eseményeket. Az érettségi időszakra általában mindenki horrorként tekint. Ez velem is így volt akkor. Viszont hihetetlen milyen izgalmas volt. Szívesen mennék mégegyszer. Mind az írásbeli, de különösen a szóbeli előtti izgulás jó volt nagyon. Persze én felkészülten mentem, így lehet csak nekem. Egy nem tanulónak lehet kevésbé kellemes élmény.
2013. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egy darab primitív érettségiről beszélünk. Ez lenne sok ember életében a legnagyobb megpróbáltatás, amelyet évente át kell közvetett módon élni?

De komolyan, nem lehet erre horrorként tekinteni, 3 nap max. tanulással a 4 év alatt, 4es szintre hozható minden.

2013. máj. 7. 23:44
 5/8 anonim ***** válasza:

ha nem is a legnagyobb, az első igazi megpróbáltatás, már általános iskolában veri a tanár a fejedet a táblába, hogy mi lesz veled az érettségin. és voilá, itt az érettségi. nem kell ledegradálni, gondolom teis kaptál virágot ballagáson, teis voltál banketten,, szalagavatón, a te családod is izgult az érettségiden, és te is jól berúgtál utána.



vagy esetleg neked nincs is meg, ezért savanyú a szőlő?

2013. máj. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Több oka is van, amiért mindenhol megemlítik. Pl. szinte mindenkit érint(ett) az országban, érdekli az embereket, hogy az ő idejükben mennyire volt más, illetve akik még nem érettségiztek mire számíthatnak. A híradásról meg köztudott, hogy nem a hír valós súlya a döntő, hanem hogy a társadalom minél több rétegét elérjék vele. Erre jó példa, hogy nyilván sokkal komolyabb dolog, ha egy gyerek eltöri a lábát, mint hogy VV Krisztike berúgott, az embereket mégis a második érdekli, ezért annak nagyobb a hírértéke.


Másrészt azért ne is becsüld le az érettségi fontosságát. Ha odafent elszúrnak benne valamit, túl könnyűre, túl nehézre csinálják, az meg fogja határozni sok tízezer ember továbbtanulását, akikből később az ország orvosai, mérnökei, jogászai lesznek. Igaz, hogy ez darab egyetemi ZH is lehet nehezebb, mint az egész érettségi, ettől függetlenül ez az első fontos lépés, ami meghatározza az ember jövőjét.

2013. máj. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha téged ennyire zavar akkor miért követed? Kapcsold ki a tv-t rádiót, ne olvasd el az erről szóló cikkeket, és a hatalmas nagy problémád máris meg van oldva.
2013. máj. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

05:49


Szerintem csak irigy a felhajtásra, hogy nem körülötte forog a világ. Ő is megkapta annó ezt a figyelmet(remélem) de nem akarja ezt továbbadni a többieknek.

2013. máj. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!