Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen vagy főiskolá...

Melyik egyetemen vagy főiskolán érdemes elkezdeni gépészmérnökit vagy mechatronikai mérnökit tanulni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
BME
2013. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

M.I.T.

Princeton

Cambridge


Ezek az iskolák emelkednek ki legjobban a műszaki képzések közül.

2013. máj. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gépészmérnök: SZE is jó.
2013. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A második válaszolónak : attól , mert , hogy valami külföldi nem biztos , hogy jobb , ez csak egy hülye felfogás amivel régen még lehetett kérkedni , de mára szerintem a szánalmas kategória. Csak gondolj bele , hány kiváló magyar mérnököt adtunk már a világnak , és rájössz , habár az elmúlt évtizedekben esett a színvonal , azért a magyar oktatás mindig is híresen jó volt. Ráadásul ha jó vagy , szinte mindegy , hogy hol tanulsz , mert nem csak az iskolában szerzett tudást fogod használni , sőt..
2013. máj. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És ezért tart itt az ország. Mert minden magyar azt mondja a "magyar oktatás világhűrő" meg "magyarok mennyi mindent adtak a világnak". Én ezt nem vitatom. De az amerikaiak mennyit, az angolok mennyit, a norvégok mennyit, az arabok mennyit? Tudsz az utóbbiakból egyet is? Pedig ott is nyilvánvalóan voltak és lesznek kiváló mérnökök. Attól, hogy csak mondjuk, hogy a magyar oktatás hű de világszínvonalú, egyáltalán nem lesz az.
2013. máj. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amerikában egy kicsit többen laknak mint nálunk , tehát van kiből/miből válogatni. Az angolok , franciák , németeknek tényleg rengeteget köszönhet a világ , és ezzel mindenki tisztában is van , de nekünk is rengeteget köszönhet a világ és ez már közel sem kap akkora hangsúlyt mint a külföldiek. Pedig szerintem elég jelentős találmány volt az első számítógép , a transzformátor , villanyóra , villanymozdony , karburátor stb. De ha elmész külföldre ezeket rohadtul nem fogják tudni , hogy magyarok találták fel , de lehet még azt se tudják , hol van ez az ország. És mi miatt ?? Mert még az itthoniak is állandóan a külföldöt sztárolják.


A kérdezőnek : Én is idén jelentkeztem egyetemre , Én ME gépészmérnökire jelentkeztem , mert ez van közel. Ahogy olvasgattam több helyen is jónak mondják : BME,,OE,Győr,Miskolc,Gödöllő kb. ezeket. Amúgy ha nem érdekel az egész , tök mindegy hol csinálod úgyis nehéz lesz , ha meg érdekel és szereted és tudod is , akkor is majdnem mindegy hol végeztél szvsz.

2013. máj. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!