Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A veszprémi egyetem vegyészmér...

A veszprémi egyetem vegyészmérnöki szakára kell kémiából emelt szintű érettségit tenni, vagy elég a középfokú is?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.-es a gimnáziumban, jövőre fogok érettségizni. Az idei évtől kezdve bioszból és kémiából járok faktra, heti 2-2 órában. Először a gyógyszerészi szakra szerettem volna menni továbbtanulni, de oda emelt érettségi kell mindkét tantárgyból, amit meg hát elég nehéz lenne megcsinálni :/ Ezért is gondoltam rá, hogy sokkal jobb lenne a vegyészmérnöki irány, ráadásul az nem is lenne túl nagy távolságra itthonról (Veszprém-Szombathely kb. 100 km).

Valakinek van esetleg infója arról, hogy oda milyen érettségi szükséges? Egyik ismerősöm azt mondta, hogy kémiából elég lenne a középszintű is, bár ezt kicsit kevésnek találom, legalábbis én. Közületek valaki, vagy ismerősök/barátok/családtag nem jár(t) oda véletlenül? :)


2013. máj. 15. 20:30
 1/1 anonim válasza:
Nem kötelező emeltet tenni, de azért nem árt vegyészmérnök szakra középszintű érettségin elvárt tudásnál magasabbal érkezni.
2013. máj. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!