Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meg tudnám-e csinálni az...

Meg tudnám-e csinálni az emelt kémia érettségit, úgy, hogy nem jártam fakultációra?

Figyelt kérdés

Tizenegyedikes vagyok, év elején leadtam a kémia fakultációmat, mert úgy gondoltam, hogy nem akarok orvos lenni, a biológiát megtartottam. De most, hogy számolgattam a pontjaimat, mi hogy lenne, rádöbbentem, hogy bizony van esélyem bekerülni az orvosira, ha kicsit összeszedem magam, és ez elgondolkodtatott.

Úgy terveztem, hogy most ősszel megcsinálom a biosz emeltet, hogy tavasszal kevesebbre kelljen koncentrálnom. De ha hozzájön ez az emelt kémia, ugyanott tartunk.

Mit gondoltok, képes lennék úgy megcsinálni mondjuk nyolcvan százalék fölött a kémiát jövő tavasszal, hogyha ősszel felvenném fakultációnak, és egész évben arra gyúrok? Nyáron a biológiára tanuljak inkább, vagy vegyem hozzá a kémiát? Vagy szerintetek hogy lenne a jobb?

Kissé bánom, hogy elfecséreltem ezt az egy évet...


Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindenkit felpontozok =)



2013. máj. 23. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem.a kémia jóval nehezebb a biológiánál.különtanárral esetleg mehet.
2013. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, attól függ, hogy kinek melyikhez van jobban érzéke szerintem. Én kémiás vagyok, bioszból le tudnék érettségizni még emelt szinten is akár, csak nincs kedvem megtanulni olyan részletesen azt a sok dolgot. Viszont a kémiához különösen jó érzékem van, külön alig tanultam valamit az érettségire. Néha leültem egy-két órát tanulni a kémia tanárommal, akkor feltettem neki a kérdéseimet, de amúgy semmi. Otthon átolvastam egyszer-kétszer mindent, számítási feladatokat meg tudom oldani, szóval nekem például könnyebb sokkal egy kémia érettségi.


Szóval neked kell érezned, ha van hozzá érzéked, akkor megcsinálhatod minél hamarabb.

2013. máj. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Bioszt meg tudod csinalni szinte biztosan.

Kemia mas teszta...Ott a szamolasok nagyon megnehezitik a dolgokat.



Szerintem ha azt csinalod hogy most osszel lerakod bioszt, es erettsegi utani evben teszed le a kemiat az jobb lenne.

Marad idod kemiara, meg nem erdemes egy evvel szarozni ha kb. az eleted hatralevo resze azon mulik. Arrol nem is beszelve h egyetemre kb senki se nekifutasbol megy.

2013. máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 k.k.Judit válasza:

Nézd meg most lévő kémia emelt érettségit. Ha meg tudod csinálni a számításokat akkor menj ha nem akkor meg menj fakultációra és sok mindenre mert nehéz!!

Kémiát nem elég bemagolni. Számításokat meg valaki el kell magyarázza, mert nem hinném, hogy bárki is a kirázza kis ujjából. Persze van egy-két zseni.

2013. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket =) Mindenkit felpontoztam.
2013. máj. 27. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!