Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lányom most végzi a 8. osztály...

Lányom most végzi a 8. osztályt. Nagyon érdekli a pszichológia. Gondolom egészségügyi szakközépbe kellene mennie tovább tanulni. Szeretnék tanácsot kérni melyik iskola lenne a legjobb budapesten?

Figyelt kérdés
2009. okt. 4. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

inkább valami erős gimnázium biológia szakkal.

ha jól tudom orvosira kell menni ha ilyesmivel szeretne foglalkozni, oda viszont egy erős gimnáziumból jobb esélye van bekerülni mint egy szakközépből.

esetleg fakultációnak felveszi majd a fizikát vagy kémiát (mert orvosira a felvételi biológia+ kémia vagy fizika)

2009. okt. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Pszichológiát bölcsészkaron tanulnak-szerintem. Nem jól tudnám? A pszichiátereknek van orvosi végzettsége.Szerintem is jobb lenne egy gimnázium. De ha nem pszichológus akar lenni, akkor a ped. képzésben tanulnak pszichológiát. Nagyon nehéz volt bejutni egyébként a psz. szakra. Én egyszer elolvastam a felvételi kérdéseket, és azt mondtam, ezek után mit tanítanak még nekik 5 évig. Persze lehet, hogy ez most már az új rendszerrel másképp történik.
2009. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
pszichológus bölcsészkaron tanul. ez semmit nem változtat azon, hogy nagyon nehéz bekerülni. (matek?)-magyar-töri-biosz-idegen nyelv közül kell kettőt választani, az a felvételi tárgya. érdemes emelt szintű érettségit csinálni valamelyikből, mert különben nem nagyon lesz meg a pont. és nagyon jól kell tudni angolul, mer sok könyvet csak angolul lehet megszerezni, és abból is vizsgázni kell. én is egy erősebb gimnáziumot ajánlok.
2009. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 timido ***** válasza:
50%
Szerintem ne egészségügyi szakközépbe mennyen. Mert HA esetleg változik a véleménye, akkor ott már nincs vissza út. Én 6.os koromba boltos akartam lenni, 8.ba orvos, és már megint más. Nem bántam meg, hogy nem egy egészségügyibe mentem. Gimnáziumba járok, viszonylag jóba, és gyakorlatilag bármerre tudok innen menni, mert mindent ugyanúgy tanultam/tanulok. Szerintem egy gimnáziumba mennyen továbbtanulni.
2009. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!