Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fontos! Asztalos vagy pék...

Fontos! Asztalos vagy pék (pék-cukrász)?

Figyelt kérdés
Jelenleg bútorasztalosként tanulok de megbuktam gyakorlatból..tavaly sajnos az osztálykörülmény miatt nem tudtam nyugodtan gyakorlatozni,és ezért még az alapok is hiányoznak,nem tudok egyenesen fűrészelni..de lehet ha meglennének az alapok akkor nyugodtabb szívvel járnék el gyakorlatozni,dolgoznék.. melyiket lenne érdemesebb? az asztalost vagy a pék-cukrász szakmát kitanulni?

2013. máj. 29. 12:44
 1/4 anonim válasza:

Hogy érted azt hogy nem volt jó az osztály körülmények?


Az oktató miatt nem volt jó,vagy az osztálytársaid miatt?

Ha az osztálytársaid piszkálnak és nem hagynak dolgozni akkor rá se ránts. Én Géplakatosnak tanulok jövöre végzek. Az elsö éveimben állandoan szekáltak,mert béna voltam meg szinte senkivel nem beszélgettem aztán mikor oda jöttek hozzám ennyit mondtam.


'Huzzál már innen nem látod hogy dolgozok,szerintem neked is azt kéne tenned,mert igy sz*r se lesz belöled.'


Aztán egy idö után be látták hogy igazat beszélek és azota nem kötekednek. Én sem vagyok a legjobb gyakorlatbol,de közepes szinten tudom.


Ha az oktatoval van baj az már necesebb akkor talán iskolán bévül menj másik szakmára,vagy hagyd ott a sulit


Alapok mindenhol vannak,lehet ha elmennél cukrásznak ott még csak rosszabb lenne.


De például ha leirtak közül egyik sem a gondod,csak ügyetlen vagy akkor azt tanácsolom hogy majd bele jössz.

Járj be mindig gyakorlatra, dolgozz otthon keress magadnak valami munkát amivel otthon gyakorolhatsz.


Ha pl édesapád vagy valamelyik ismerösöd asztalos kérj töle segitséget hogy magyarázzon el pár dolgot. Meg hogy segitsen neked.


Én nekem apám segitett az alapok megtanulásához mert egyébként meg buktam volna. De igy szerencsére meg van a 3 as közepes szintem.


Szerintem az már csak a te döntésed hogy mit akarsz,váltasz e vagy maradsz.

De ha az én véleményem érdekel akkor ne add fel,probálkozz,gyakorolj,olyan nem létezik hogy ne lehessen megtanulni valamit. Meg ahogy irtam nem biztos hogy a cukrászal jobban járnál. Ez esetben meg nem kicsit sz*rba lennél,ha hiába váltanál szakmát.


Egy probát megér,ne add fel könnyen.


Sok sikert kivánok!

2013. máj. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! hát tavaly anno az osztállyal,de még most sem az igazi..hiába magyaráztam nekik le se szarták mert finoman kifejezve degeneráltak.A mostani oktatómnak nagy elvárásai vannak,de akik az ő keze alatt végeztek azokból nem selejt lett. járok gyakorlatra rendesen csak az ottaniak miatt eléggé ideges leszek,meg elkeseredek ha nem jó..itthon meg nem igazán van amit megmunkálhatnék..továbbá a fűrészeléssel is gondok vannak ugyanis nem tudok egyenesen szinte.körbe lesz mindig :\ de a szomorú az hogy a családban és környezetben nincs egy sem.Meg hát nemtudom mert szerintem egy asztalosra több az igény Magyarországban mint egy cukrászra..
2013. máj. 29. 19:57
 3/4 anonim válasza:

Elsö válaszoló vagyok.


Az asztalosra valoban több szükség lesz mint mondjuk egy cukrászra.

Ezen szempontbol szerintem az asztalos szakmával többet is kereshetsz.

Mert például butorokra,polcokra,székekre,asztalra mindig szükség lesz.


Én nem azt mondom hogy a cukrász nem jó szakma,mert az is elvégre jó ha valaki tud sütiket,vagy finom tortákat késziteni.


Én amikor elkezdtem a szakmunkás sulit elsö évben állandoan a nyakamra jártak. Ezt irtam fentebb is. Mondtam nekik állandoan valamit hogy békén haggyanak,egy ideig azonban hiába beszéltem.


Továbbra dolgoztam mondhattak bármi sértöt nem vettem magamra,elment a fülem melett a hülye szövegek.


Anno voltunk 30 an az osztályban a fele roma volt,inkább a romák voltak akik nem hagytak békén. Év végén vették észrr hogy szinte semmit nem csináltak akkor jöttek rá hogy igazat beszéltem. De késö volt már akkor mert mind megbuktak.


Azota jó ha vagyunk 15 en mi normálisak a hülyék meg mentek a levesbe. Azota jobban dolgozok ès megvan az erös közepes szintem.


Ne vedd ezt faj gyülöletnek nem vagyok az csak általában az én tapasztalatom szerint a romák parádéznak az iskolák többsègében.


A történetemröl nem irok többet mivel senki nem kiváncsi rá,ezzel csak segiteni akartam neked,hogy mivolt a helyzet itt.


Ami az egyenes fürészelést illeti arrol azt mondom hogy lassan csináld,huzd végig a munka darabon a fürészt a fürész lap elejétöl a végéig ès probáld a fürészt egyenesen tartani.


Ha kapkodsz az semmire nem jó,hamar elfáradsz,és ferdén is fogod le vágni a munka darabot amit kell.

Ha lemaradsz a többiektöl egy kicsit az meg nem baj,valakinek jobban megy valakinek meg nem. Aztán ha a nap végére nem sikerül be fejezned de félig jó lesz és hibátlan,vagy teljesen kész és minden hol

hiba van benne gondold bele melyik a jobb?


Szerintem az oktatónak is jobban fog tetszeni a félkész hibátlan munka,mint hogy a teljesen kész mindenhol hibás munka.


Nem tanácsot szerettem volna neked adni mert én nem vagyok asztalos és nem értek olyan sok dologhoz,csak megprobáltam segiteni amit részemröl tudok.


A vasipar és a faipar füreszelés elve nagyából hasonló,eltérések azért vannak.


Probálkozz otthon keres egy fadarabot vagy akármit és probálkozz a fürészeléssel. Ha nem más sajnos egyedül kell tanulnod. De egy idö otthoni probálkozásokbol is megtanulható a fürészelés.


Én is pont ugyan ilyen voltam :D


Remélem tudtam segiteni.

Sok sikert!

2013. máj. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :) ezt az osztály közösségi dolgot nem veszem fajgyűlöletnek,de alapjából véve én sem szeretem őket és csak húzzák hátra az osztályt.természetesen a nyugodt,higgadt munka :)
2013. máj. 30. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!