Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Beteg gyerekekkel szeretnék...

Beteg gyerekekkel szeretnék foglalkozni. Most fogok majd érettségizni, és nem tudom, hogy hol tanuljak tovább. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mi a követelmény? Milyen tantárgyak kellenek? Valaki segítene? Előre köszönöm! :)
2009. okt. 6. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én egyetemen szülésznőnek tanulok, de mellette okj-n csecsemő és gyermekápolónak, ami ugye beteg gyermekekkel foglalkozik.

3 éves a képzés és igazából semmi extra nem kell hozzá, de azért egy biológia érettségi elvárt :)

Sok sikert!

2009. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Biosz érettségim remélhetőleg lesz... :)
2009. okt. 6. 20:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor sok sikert! Mi második félévtől már gyakorlaton vagyunk a piciknél :) Alig várom :)
2009. okt. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia!

Először is fogalmazd meg magadban mit értesz azon,hogy beteg gyerekekkel foglalkozni? Ugyanis van nagyon sokféle terület: mint előttem írták kórházban gyermek ápolónő is ilyen. de foglalkozhatsz fogyatékos gyerekkel, mozgássérültekkel, ahhoz már gyógypedagógia kell vagy gyógytornászi. Illetve ott a konduktor a Pető intézetben ő is beteggyerekekkel foglalkozik. Vagy netán gyerekorvos akarsz lenni? S még biztos vannak területek amiket kihagytam.. pl gyerek pszichológus.

2009. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Igen, a Pető intézetet néztem ki most. Bár nem vagyok tisztában vele, hogy ott mik az elvárások, majd megnézem a honlapot. Gondolom magas a ponthatár... minél jobban kell teljesítenem érettségin.

Mozgássérült gyerekekkel szeretnék foglalkozni.

2009. okt. 6. 23:27
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
a csecsemő és kisgyermekgondozó nem beteg gyerekekkel foglalkozik, hanem egészségesekkel. Ő a bölcsis néni, és ő va 0-3 év között a gyerekekkel. Nem csak a pető intézet van mozgássérülekre, hanem ott a Bárczi is az ELTÉn. Ott gyógypedagógus leszel, és szomatopedagógiára kell szakosodnod majd.
2009. okt. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a csecsemő és gyermekÁPLÓról beszéltem, nem pedig a gondozóról. Én beteg gyerekekkel fogok foglalkozni, de valóban nem az lesz a feladatom, hogy a mentálisan sérült gyermekeket gondozzam, hanem a fizikailag sérülteket, így ha a kérdező nem ezt szeretné, akkor valamilyen gyógypedagógia vagy gyógytorszász szakot ajánlok neki.
2009. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elnézést én olvastam félre. Egyébként, ha már gyógytornász, akkor a fizikoterapeuta is kb ugyanaz.
2009. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

utolsó

Most meg én javítalak ki. Nem ugyanaz a gyógytornász és a fizioterápia. A gyógytornász sokkal szélesebb ismeretekkel rendelkezik mint az a fizioterápiás asszisztens aki a fizikoterápiát végzi. Előbbi sok területen dolgozik utóbbi csak ezeket a kezeléseket végez szakszerűen. Ne keverjük már a szezont a fazonnal.

Gondolom nem vagy eü-s csak a szavakat hasonlíthatod össze. Helytelenül.

2009. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na akkor hagy idézzem magamat: Egyébként, ha már gyógytornász, akkor a fizikoterapeuta is kb ugyanaz.

Eüs vagyok, csak tudok mellette szöveget is értelmezni.

2009. okt. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!