Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Már sehol sincs államilag...

Már sehol sincs államilag finanszírozott főiskolai képzés Magyarországon?

Figyelt kérdés

Teljesen le vagyok döbbenve, hogyan változott meg az oktatási tv?, Úgy terveztem, h Jelentkezem főiskolára levelezői képzésre...egészségügyi szervezői szakra...Pécsi Tud. egyetem Egészségügyi karára..és azt láttam h vagy ösztöndíjjal ami pontosan nem tudom mit jelent..h szinjele ötösre kell vizsgáznom mindenből?

Ezek szerint csak olyan levelezői képzés van ami vagy önköltséges, vagy ösztöndíjas, vagyis az IQ bajnokoknak jár a zsínjelens teljesítményeik miatt...hát ez K:.....va jó!!!


2013. jún. 4. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem nem azt jelenti hogy mindig mindenből 5-ösre kell vizsgáznod. A jogszabály változott. Amit eddig "állami finanszírozott" képzésnek hívtak azt múlt évtől "állami ösztöndíjas" képzésnek nevezik. Ugyanúgy kell rá jelentkezni mint eddig, tehát nem feltétlenül szín 5-ös bizonyítvánnyal lehet csak a jelentkezni. Egyetlen egy lényeges különbség van, az hogy aki állami ösztöndíjas helyre nyer felvételt azzal aláíratják a hallgatói szerződést. Amiben kötelezettséget vállal arra, hogy a képzést elvégzi, amennyiben nem, az elhasznált ösztöndíjas félévek ösztöndíjának a felét (eü szervező estében 125.000 Ft-t/félév) vissza kell fizetned a magyar államnak kamatostul. (kivéve ha ez elő félévben döntesz az iskola otthagyásáról, akkor nincs visszafizetési kötelezettséged alapképzés esetén) Illetve kötelezettséget vállalsz arra is, hogy a végzéstől számított 20 éven belül a képzési időd kétszeresét (eü.szervező esetében 7 év) Magyarországi fogsz dolgozni, ha ezt nem teljesíted akkor is fizetned kell.
2013. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez akkora zsarolás...
2013. jún. 4. 20:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Még mindig jobb utólag fizetni mint előre. Ha itthon maradsz akkor nem is kell fizetned..ez csak egy szerződés.

Ha komolyan gondolod a tanulást akkor mindegy a dolog. Elvégzed diplomád lesz és kész. Ha mag külföldi állást találsz akkor úgyis lesz annyid hogy kifizesd a magyar államnak azt a 1.750.000 Ft-t a képzésedért.

2013. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!