Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Üdv! 15 éves fiú vagyok. Ha...

Üdv! 15 éves fiú vagyok. Ha pszichológus szeretnék lenni, ahhoz milyen szak kell?

Figyelt kérdés
És hol van ilyen egyetem? Melyik tantárgyból kell emelt szinten tanulnom (akár most)?

2013. máj. 12. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
orvosi, utána szakosodsz
2013. máj. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor kebaszott biosz is kell? Azt már most el kell kezdeni?
2013. máj. 12. 15:32
 3/10 anonim ***** válasza:
11. osztálytól mehetsz faktra (csak gimikben). Mindenképpen emeltezned kell magyarból vagy egy idegennyelvből (általában az angolt, németet, franciát esetleg oroszt fogadják el) vagy töriből esetleg matekból. Budapesten az ELTE-n van ilyen szak. De máshol is van csak én ezt találtam, mert ez egy elég jó hírnevű suli. Idén 430 pont kell a bejutáshoz. Szóval ez lebegjen a szemed előtt. Én is pszichológus akartam lenni, szóval ezért tudom hogy mi kell hozzá. Csak nem lett meg a kellő mennyiségű pontom hozzá.
2013. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak mert magyart és a németet meg a törit szeretem, csak a reáloktól fosok... 430 az soknak számít? Máshova mennyi kell átlagosan?
2013. máj. 12. 15:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló butaságot írt, a pszichológiát bölcsészkaron tanítják, és független az orvositól. A pszichiáter az, amihez szükséges az orvosi diploma.


[link]


Ha ide beírod a pszichológiát, akkor kihozza, hogy hol tanulhatod, és tájékozódhatsz egy kicsit a szakról magáról is.

2013. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ó hálám
2013. máj. 12. 15:39
 7/10 anonim ***** válasza:

A felvételinél megúszhatod a bioszt, ha mondjuk magyar-törivel jutsz be.Az egyetemen viszont elég sok lesz a bioszos tárgy és elég kemények...élettan, anatómia ,neurológia.

Budapesten a Károlin, ELTE-n, Pázmányon (Piliscsaba) van pszichológia szak, ezek közül a Károlit és a Pázmányt ajánlom ha a szakma gyakorlati része érdekel és effektíve betegekkel, emberekkel akarsz foglalkozni.Az ELTE-t max akkor ha kutatni vagy tanítani akarsz.Oké, hogy jó nevű iskola, de nem túl gyakorlatias a képzés, nem véletlenül Tudományegyetem ugye :)


pszichológus hallgató

2013. máj. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi de én szegedi vagyok. Az itteni szak milyen?
2013. máj. 13. 11:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Én hallottam róla jót is, rosszat is.Inkább az elméletre mennek rá (az is Tudományegyetem) és sok a kognitív pszichológia,legalábbis ezt mondják akik ott végezték a BA-t.
2013. máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aha
2013. máj. 13. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!