Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék jövőre írni egy kb...

Szeretnék jövőre írni egy kb 80%os matematika érettségit. Hogy álljak neki?

Figyelt kérdés

11.-et most végeztem, matek fakton vagyok.

Hogyan érdemes felkészülni rá? Külön tanárért nem tudok fizetni. Valamilyen autodidakta megoldás kéne.

Minden hasznos ötletnek örülök, köszönöm előre is =)


2013. jún. 14. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha van némi logikád, és alapból megy a matek, akkor nem szükséges hozzá semmiféle speckó készülés. A középszintű érettségi egy vicc:DDD Egy hármast még azok is összehoznak, akik sík hülyék. Szóval egy kicsit is jobb képességű, némi logikával rendelkező diáknak nem egy nagy cucc a 80% feletti eredmény.

Főleg akkor, ha faktra is jársz....

Figyelj órán, írd meg a házikat, meg érettségi előtt csináld végig az előző évek feladatsorait. Ennyi.

2013. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem írtam, de emeltszintű érettségire gondoltam.

Sima érettségit szerintem most megírnám 90-100% ra.

2013. jún. 14. 16:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, hát abban nem tudok segíteni:D De gyanítom ugyanez a menete a dolognak, ha nincs pénz tanárra. Gyakorolni kell, meg átnézni a régieket.
2013. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én, a helyedben, a nyári szünetben alaposan megismerkednék a GeoGebra használatával. Ennek során kellemesen átismételném a korábban tanultakat. Néhány példát tudok mutatni a GeoBebra használatára.

Saját videóim: http://www.youtube.com/user/Zsiga41/feed

Itt több ezer matematika tárgyú videót is találhatsz.

A 11.-es feladatok egy része itt van megoldva:

[link]

Ha érdekel a téma szívesen segítek.

2013. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Az idei emelt különösen k*rva nehéz volt a többihez képest. Az összes ezelőtti érettségit ajánlom megoldásra. Van egy rakat, akár idegennyelven is. De ez nem elég, mivel valószínű egyre nehezebb lesz. Engem minden tanárom biztatott, biztos 5ös lesz stb... lett egy nagy lóf*szt. Nem tudom mennyire elemed a matek, de a 80% az álomeredménynek számít emelten.
2013. jún. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4. Nagyon jó amit csinálsz, így tovább! :)
2013. jún. 15. 23:46
 7/9 anonim ***** válasza:

#4 vagyok

Köszönöm a biztatást, de nem erre számítottam. Neked ajánlottam, hogy ismerkedj meg ezzel a lehetőséggel, óriási segítséget adhat a tanuláshoz, a feladatmegoldások ellenőrzéséhez.

Ilyen értelemben nem érdekel a téma?

2013. jún. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De, persze hogy érdekel. Le is töltöm ma ezt a geogebrát, este lesz időm vele foglalkozni :)
2013. jún. 16. 08:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt a változatot javaslom:

[link]

2013. jún. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!