Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Német vagy informatika érettsé...

Német vagy informatika érettségi (mind2 középszintű)?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni,a négy kötelező már megvan (magyar,matek,töri,angol),de az ötödiket még nem tudom. Végül erre a kettőre jutott választás(mert ezek elvileg nagyon könnyűek).

Az informatika írásbeli nagyon könnyű(még ha semmit se tudsz,akkor is össze tudsz hozni legalább 80%-ot),de a szóbeli nagyon necces, elég sokat kell tanulni úgy,hogy semmit se tanultál az elméletből)

Németből pedig nem vagyok olyan jó, de ha a jövő évet nagyon meghùznám akkor talán el tudnék érni egy jó pontszámot

+ még egy szempont: infóból már ősszel tudok érettségizni, németből pedig csak nyáron(+magyar,töri, emelt matek es emelt angol), ami egy plusz teher a másik négy mellé



2013. jún. 19. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hova szeretnél jelentkezni.
2013. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
infó érettségin most írtak ilyen 50%okakat pont olyan alakok, hogy "ezlószarg€ci". 80%? Hogyne... Lehet a wordöt megcsinálod de az acces-t vagy a html-t tuti bebukod
2013. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az infoval kapcsolatban nagyon nagy tèvedésben vagy. annak az írásbelijéhez is tanulni és tudni kell... könnyen lehet ám sok pontot veszíteni ;)
2013. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az infó egyáltalán nem könnyű :) nálunk is beégtek páran.
2013. jún. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én pl idén 2 óra alatt befejeztem, és 92 százalék lett, de a suliban senki más nem készült el.... és a 2. legjobb írásbeli 77% lett ;)
2013. jún. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok és a miénk még egy elit gimi is volt
2013. jún. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az infó tényleg nem olyan könnyű, ahogy te azt elképzeled. Van pár osztálytársam, akik nagyon értenek hozzá, na nekik nem volt nehéz, persze ők is sokat tanultak rá. De azért ez a tárgy se könnyebb, mint az érettségi tárgyak többsége, erre is kell tanulni. Én is hallottam olyan érettségikről, amik bőven 80% alatt voltak, nem is egyről.

A németet én nagyon szeretem és én is uccsó évben húztam bele, így lett ötös. Azonban, ha infóból jó vagy és a nyáron kellőképp fel tudsz rá készülni, akkor lehet érdemes lenne azt letudnod ősszel, sokat jelent, ha egy tárggyal kevesebbre kell készülnöd.

Mindenesetre vedd figyelembe azt is, hogy hova készülsz és oda melyik kell inkább.

2013. jún. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sidel ***** válasza:

Jobb ha kevesebb érettségi van egy kupacba, ezért inkább infó.

Szerintem igenis egyszerű, el lehet ugyan könnyen nézni dolgokat, de ha tisztességesen felkészülsz/tanultatok excelt és minden egyebet, ami kell rá, akkor nem lesz vele gond.

A szóbeli? Igen, tanulni kell rá, de az se vészes. A 60tétel informatikából középszinten című könyvet ajánlom, én abból tanultam. 90% fölötti lett az érettségi, mondjuk tény, hogy én infó szakra készültem Egyetemre és oda is jutottam.

Azt kell megnézned, mit követel meg az általad választott Egyetem/Főiskola...


A többi hozzászólónak pedig annyit, hogy egyáltalán nem nehéz az érettségi infóból... olyan szinten van kb. az ECDL vizsgához viszonyítva, mint egy középszintű érettségi a középszintű nyelvvizsgához.


Most nézem, hogy nyáron emelt matek/emelt angol... ráadásul angol... én passzolnám a németet... nem elég, hogy nyáron tudnál menni, amikor dög meleg van ecetera, de még egy másik nyelv is ott van a fronton... felejtős

2013. jún. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Azt elfelejtettem mondani, hogy gazdasági szakra szeretnék menni(pontosan még én se tudom) es ehhez matek es angol kell.
2013. jún. 21. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!