Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem vagy magyar szak?

Történelem vagy magyar szak?

Figyelt kérdés
Tehát az elején: szeretnék újra egyetemre jelentkezni (diákhitel nélkül), először magyar szakot gondoltam, de ugye elvárás az emelt... plusz e mellé újra kellene érettségiznem töriből, mert nem sikerült valami jól, és kellene egy angol középfokú nyelvvizsga is, hogy "biztosan" felvegyenek... Ez egy évre elég soknak tűnik, szóval arra gondoltam, jelentkezem inkább történelem szakra, hiszen ahhoz "csak" emelt töri, plusz nyelvvizsga kell (mert a magyarom anno 92%-os lett), ráadásul azt olvastam, a magyar emelt amúgy is elég szubjektív (ergo a történelem könnyebb). A magyart jobban szeretem, de a töri is érdekel, mit gondoltok, jobb választás lenne a történelem szak? Mindenképpen szeretnék újraérettségizni, majd egyetemre jelentkezni, és nyilván szeretném, ha felvennének.
2013. jún. 26. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A magyar tényleg nagyon szubjektív. Én a helyedben inkább a törivel próbálkoznék, aztán ha oda bekerülsz, csinálhatod pl. magyar minorral.
2013. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én most érettségiztem emelt szinten magyarból és magyar szakra fogok járni (nagyon úgy néz ki, hogy felvesznek). 86 %-os lett az emeltem, ami emelt szinten és főleg magyarnál nagyon jó eredménynek számít, mindenki szerint. Tudnod kell, hogy én nagyon sokat készültem rá és tényleg csak ennek "szenteltem" kb. 2 évet (ebből intenzív tanulás 7 hónap volt, magamtól és előkészítő tanfolyammal együtt). Nagyon sok háttér információt kell tudnod, át kell látni az összefüggéseket egyes korszakok, motívumok között, szóval a lexikális tudás számít a feladatlap első felében. A második fele 3 szövegalkotási feladatból áll, melyben írnod kell egy verselemzést, egy reflektálást (ez tulajdonképpen egy érvelés, csak szubjektívebb) és egy hivatalos levelet. Ezek megoldásához jó íráskészség, helyes nyelvhasználat (külön pluszpontokat ér a szakzsargon) és kreativitás szükségeltetik. És nagyon változó a feladatlapok nehézsége, az idei és a tavaly őszi feladatlap könnyű volt, de találtam olyat a felkészülés során, amiben kb. 15 pontot értem el. Plusz rengeteg múlik a javítótanáron, van aki mindenre pontot ad, van amelyik meg alig... Szóval, ha ezek után érzel hozzá késztetést, akkor vágj bele nyugodtan :) Ja és szóbelin is az OH által meghatározott tételek vannak.

Ilyen szempontokból a töri tényleg sokkal könnyebb, ott minden tényszerű, nem túl szubjektív.

2013. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Jelenleg töriben gondolkodom inkább, egy évre talán elég lesz kettőre készülni. :)
2013. jún. 26. 20:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogyan jelölted meg ha szabad kérdeznem ? ÉN szegedre megyek törire mert azt jobban értem. a magyart nem annyira. Szegeden kiváló színvonalú az oktatás. Hány pontod van ?
2013. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik egyetemre/főiskolára akarsz jelentkezni.


Valamint, nem tudom rád vonatkozik-e, de ha már van egy alapképzésben diplomád, már csak költségtérítéses képzésre járhatsz, ahol nem nézik annyira a pontokat.


Még egy kérdés nagyon fontos, az hogy mi szeretnél lenni?


Ha tanár, akkor 5 éves osztatlan képzésre tudsz jelentkezni. Ha történész, akkor 3 éves alapképzésre.

Én történelem szakos vagyok, és nagyon szeretem a törit, történész szerettem volna lenni, azonban nem árt ha tudod, hogy nagyon-nagyon nehéz elhelyezkedni vele. Ha van valami protekciód, akkor van esélyed, meg ha kitartó vagy, sokat tanulsz, keresed az újabb és újabb lehetőségeket. Régen mindig kinevettem azokat, akik szidták az interneten a bölcsész diplomát, de most 3 év után látom, mennyire igazuk volt... Ha visszamehetnék az időben, sose jelentkeznék ide. Tanárként lehet egyszerűbb, nem tudom.


A ponthatárokat (a 3 éves képzésnél) most nagyon levitték, szóval nem kell sok ész ahhoz, hogy felvegyék az embert, lényeg, hogy legyen meg az emelt érettségid töriből.

2013. júl. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!