Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dietetika, vagy képalkotó...

Dietetika, vagy képalkotó diagnosztika. Melyikben van több lehetőség?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata valamelyik szakról? Melyik a jobb szerintetek?

2013. jún. 27. 11:32
 1/3 eperke20 ***** válasza:
Képalkotó diagnosztika.
2013. jún. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt is meg tudnád mondani, hogy miért? Ez így elég "bő" válasz volt. :)
2013. jún. 27. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:

A képalkotó diagnosztikában van potenciál, nem rossz szakma, bár Magyarországon nem lesz sem jó fizetésed, sem igazi megbecsülésed.


Munkalehetőség van, külföld is keresi ezzel nincs gond.


Probléma még, hogy jelenleg nincs szakmán belüli , mesterképzése Mo-n (bár Debrecen már akkor ígérgette amikor én jelentkeztem 4 éve)a legközelebb Bécsújhelyen van (ami nem rossz, távoktasásos is és nem is olyan drága)


pozitvuma, hogy folyamatosan fejlődő szakma megannyi ággal, így gyakorlatilag mindenki megtalálhatja, mi az a mi őt legjobban érdekli (CT/MR, DSA, röntgen, izotóp, PET, stb...)


felfutó szakma is, jelenleg kevés is van belőle szinte mindenhol a világban, Magyarországon is évente nincs 100 ember aki végez az országban.


Relatíve betegközeli szakma, emberekkel foglalkozni, pedig szerintem kifizetődő dolog.


Sok egészségügyi kapcsolatod lesz -> sok radiológus és sebész orvossal/főorvossal fogsz találkozni minden nap ami bármikor jól jöhet (persze egyébb orvossal csak azokkal általában ritkábban, bár függ attól is, hogy hol helyezkedsz el).


Összességében azt mondanám:

- ha jó fizetést akarsz felejtsd el a szakmát, vagy célozd meg a külföldi elhelyezkedést.

- illik , hogy legyen egy kicsi műszaki érdeklődésed, mert az összes gép működését legalább nagyvonalakban érteni kell (persze nem kell tudni megjavítani, meg nem kell, tudni hogy pontosan milyen érintkezők vannak benne, de azt hogy hogy mi alapján keletkezik a kép és hogy hogyan készül el a nyersadat azt igen)

-betegekkel tudj bánni

- ne ess össze a vér látványától (néha elég szörnyen néz ki egy-egy beteg akit behoznak)

- tudj gyorsan dönteni, ha a szükség úgy hozza



A dietetika szakról nem tudok mit mondani, nem ismerem igazán. Annyit tudok mondani, hogy annak van Msc képzése itt Mo-n, de, hogy mik a lehetőségei azt nem tudom.

2013. jún. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!