Ha nem hr, akkor milyen szakra lenne érdemes jelentkeznem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Végig úgy készültem, hogy majd HR-re fogok menni, de mindenhol azt olvasom, hogy kamu szak, nem csinálnak semmit, stb.

Amit én szeretnék:

Változatos munkakör(a lényeg, hogy ne legyen túl monoton).

Szeretem használni a kreativitásom problémák megoldására.

Szeretnék emberekkel foglalkozni, de nem csapattagként, inkább, mint vezető.

Prezentáció készítésben, a részletekben való elmerülésben, kidolgozásban vagyok jó.

Nyelv és szociális érzékem, nagy szám magabiztosságom az van.

Szintén fontos lenne, hogy a fejlesztésre irányuló ötleteimet megfontolják/figyelembe vegyék az ötleteim.

Eléggé intuitív vagyok, találékony, kreatív és könnyen teremtek kapcsolatot az emberekkel. Szerintem ezek a főbb erősségeim.

Ötletek?


2013. júl. 3. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Na ilyet,hogy változatos munkakör nem fogsz találni.A vezetésbe,max. több év gyak. meg előrelépés után jutnak be a népek.Feltételezem közgé a szak.Szerinttem pü/szv..

Esetleg marketing,ami változatos,de részemről szintén mímel szak.Az ilyenekhez nem értem minek diploma.Ha nem érdekel a közgé,akkor építész,könnyűipari tervezőmérnök(nagyobb divatcégnél),építőművész,designer,fotós...Ezeket tudom javasolni,és nem mindennél köt a diploma.Hali!

2013. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. "Szeretnék emberekkel foglalkozni, de nem csapattagként, inkább, mint vezető"

A jó vezető csapattag is egyben, ha nem csapattag akkor nem sokáig lesz vezető.

2."fontos lenne, hogy a fejlesztésre irányuló ötleteimet megfontolják/figyelembe vegyék az ötleteim"

Ehhez az adott szakmai ranglétrát kell kijárni, bármelyik területen is dolgozol az életben, ezt nem az iskolai végzettséged fogja elsősorban meghatározni, hogy figyelembe veszik e az ötleteidet, hanem a szakmai tapasztalatod és a cégben betöltött pozíciód és helyzeted.

Amit te szeretnél az mindenképpen a menedzsment vonal. Gazdálkodási és menedzsment alapszak, de mesterképzésre is kell menned pl. Vezetés és szervezés szakra.

Elhelyezkedni nem könnyű ezekkel a szakokkal manapság mert túlképzés van, de semmi sem lehetetlen.

Egyébként nagyon általános amiket írtál, tulajdonképpen az egészbe az a lényeg hogy eljussál egy vezető pozícióba, mert beosztotti státusz neked nem életcélod. Sokan vannak ezzel így hidd el. Szinte bármit tanulhatsz egyébként, mert vezető minden szakterületen van. Mi érdekel konkrétan? Melyik tudomány terület? Ezt azért érdemes lenne tisztázni magadban, nem csak azt hogy másokat irányítani szeretnél, mert az még önmagában kevés.

2013. júl. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát szervezés szak az tényleg jó msc-n,de oda valami háttértudás sem ártana,amit a gm nem fog megadni.Gondolj bele.Elmész ez autógyártó céghez,de fogalmad nincs a szakmáról és a gyártásról.Innentől kezdve mit fogsz szervezni.Ezért nézik le a g-karosokat a mérnökök és a munkások.0 km-es vezető meg nem nagyon kap melót sehol.Csak nézz meg egy álláshirdetést és látod,hogy min. 2-5 de inkább 10 év tapasztalat.
2013. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!