Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Záhonyban lehet továbbtanulni...

Záhonyban lehet továbbtanulni Vám és Pénzügyőrnek? Valami tájékoztatót nem tud adni nekem valaki? Felvételi, valami olyasmi kell hogy 4. félévi átlag, vagy mi kell oda hogy felvegyenek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 16. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Érettségivel jelentkezni lehet a Vámhivatalnál, be kell adni egy önéletrajzot. Aztán ha véget ér a létszámstop, és szükség van új felvételisekre, akkor majd szólnak. Külön végzettség nem szükséges, úgyis beiskoláznak szaktanfolyamra.

Egy pénzügyőr

2009. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha még nem vagy biztos a döntésedben akkor én azt ajánlom előbb menj egyetemre. Diplomával jobb pozícióba felvesznek. Én a jogra járok és én is gondolkozom, hogy ott szeretnék elhelyezkedni. Pont tegnap voltak nálunk előadást tartani, hogy hogyan lehet bekerülni.

Ha jól tudom még a közgázos diplomát és az igazgatási BA képzésben szerzett diplomát is elfogadják. De valóban az érettségi is elég csak akkor alacsonyabb pozícióba vesznek fel!

2009. okt. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, szakirányú diplomával, sőt bármilyen diplomával is felvesznek, de csak akkor, ha az állománytábla szerint van tiszti/zászlósi beosztás üresen. Ha "csak" egy érettségivel mész oda, akkor igen, őrmesterként kezdesz, de ha szakirányú felsőfokú végzettséget is szeretnél, azt később, a munka mellett is megteheted, tanulmányi szerződéssel (ami plusz tanulmányi szabadságot, és hozzájárulást jelent a költségekhez). - az első válaszoló voltam.
2009. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És azt kifelejtettem, hogy ha szakirányú diplomád van is, akkor is elküldenek szaktanfolyamra. :)
2009. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!