Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A környezetmérnöki szakot...

A környezetmérnöki szakot mindenképpen érdemes otthagyni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, ha nem hagyom ott, és három év múlva mosogatni fogok, akkor azért nem bocsátok meg magamnak, ha otthagyom, és mégis el lehetne vele helyezkedni, akkor pedig azért nem...

Még mindig nincs igazán jobb ötletem. A jelentkezést nem adtam be, át csak kevés helyre vennének át, ha egyáltalán... Abban nem vagyok biztos, hogy más szak jobban tetszene nekem.


Sokan mondják, hogy ha fellendülés lesz, akkor el lehet ezzel is helyezkedni. Nyilván akkor is csak igen kis hányadának, viszont már most látok lehetőségeket, mit lehet tenni, ha a kis hányadba akarunk kerülni.

Ha pedig tovább hanyatlik a gazdaság, akkor mással se lehet majd elhelyezkedni.

Ha a jelenlegi helyzet stagnál, akkor tényleg csak otthagyni éri meg a szakot.


Nem véletlen itt kérdezem meg, az interneten. Itt találhatok olyat, aki ezt végezte, vagy akinek ismerőse. Vagy aki ezt tanulja... Vagy aki HR-es. A való életben nemigen van ismerősöm, aki tudna segíteni.


Maga a szemlélet, amit ez a szakma átad, mert úgy érzem ad át, az tetszik. Ez az értékrend, felfogás tetszik. Igazából ez tart avagy tartana a szakon. Nomeg, hogy még mindig nincs jobb ötletem.


Szerintetek?


2013. júl. 3. 18:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

A közgazdaság végképp nem érdekel.


Az a gond, hogy akármi bakit vétek, a falba fogom verni a fejem később.

2013. júl. 6. 20:45
 12/21 A kérdező kommentje:

Teljesen logikusnak tűnik, hogy a cégeknek nem a környezetvédelem elsődleges. Először működni akarnak egyáltalán. Ezért is írtam a kérdésben, hogy ha tovább folytatódik a hanyatlás, vagy akár stagnálás lesz, akkor tudom, hogy csak otthagynom érdemes a szakot.


Tudom, hogy kell a gyakorlat. Engem érdekel is, hogyan néz ki a dolog a gyakorlatban, ha nem alapozó éven lennék még csak túl, már keresgélnék is.

Azokra dühös vagyok, akik csak a kötelező hat hetet teljesítik, majd csodálkoznak, hogy a munkáltató nem áll velük szóba / kiröhögi őket + nem értik, mire volt jó a szak.

Az lehet, hogy éppenhogy sikerül teljesíteniük a hat hetet, mert nem találnak helyet. De sokan nem is keresnek...


Kapcsolati tőke alatt őszintén nem tudom, mit értünk.

Családon belül nincs kapcsolatom.

Viszont pl. egy civil szervezetnél való önkénteskedés nem tudom, annak számít-e. Nem ezért lettem az önkéntesük, hanem mert érdekelt és szerettem volna (jó, közrejátszott az érdek IS, de nem érdekből).

Továbbá nem tudom, a "baráti" kapcsolat mennyire számít kapcsolati tőkének.

Tudom, a "legtutibb" a család, ha a családban van fejes, az tuti "benyom" valahová.

2013. júl. 6. 20:54
 13/21 anonim ***** válasza:

Hello!


Előbb dönts,hogy humán vagy reál.Utána nézd meg az iparágakat és válassz egyet(nézd meg mik azok amik piacképesek most és értéket képviselnek(gyorsan felbukkanó szakok veszélyt rejtenek önmagukban),azon belül keress iskolákat amik ezzek az iparággal foglalkoznak és vesd össze a képességeidnek megfelelő szakokat.Ezek után találnod kell valamit.Próbáld meg leírni mi érdekel,mert csak az alapján tudnak tanácsot adni.Nem árthat egy önismereti teszt sem!

2013. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Tantárgyilag a biológia érdekel.

Egyébként meg a városrendezés, környezetbarát város illetve épület kialakítása; a tömegközlekedés; parkok, szóval ilyen városos dolgok.

És mindenképp célom az egészségesebb ember, vagy tenni az egészségesebb környezetért, vagy pl az embereket egészséges életmódra nevelni.

Egészségügybe nem szívesen mennék, többek között mert nagyon hipochonder vagyok. Mondjuk nemcsak ezért...

2013. júl. 7. 16:40
 15/21 anonim ***** válasza:
Edző,dietetikus,építőmérnök település szakirányon...Kb. ezek jutottak eszembe.
2013. júl. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Max az utolsó, azt néztem, de még mindig az elvégezhetetlen kategória.

Két hónappal jelentkezési határidő előtt szúrtam ki anno, pedig két évvel kellett volna előbb. Akkor csak matekot és fizikát tanultam volna, de azt ezerrel. Így esélyem sincs összeszedni a két félév / 30 kreditet.

Plusz hogyan kerülnék át a szakra?

Csak olyan jön szóba, amire átvesznek.



A dietetikával nem sokkal jobbak a lehetőségek, mint a környezetmérnökivel. A dietetika 3. helyem volt tavaly. Nem való nekem az egészségügy, mert hipochonder vagyok. Másrészről pedig nem teljesen az, amire számítottam (szerencsére legalább a dietetikánál időben tudtam meg ezt).

Meglevő betegségek ismert diétáját állítja össze éhbérért. Ez számomra nem izgalmas, a segítést se érzem benne...

Ráadásul van a családban dietetikus, és ugyan szereti, amit csinál, de... Nehéz elhelyezkedni, ha leépítik, akkor jó ideig munkanélküli a következő helyig; a fizetés nem túl nagy.



Amúgy mennyire testközeli ismereteid vannak a szakomról?

Most láttam a másik ember kérdésére a válaszodat. HR-es vagy? De komolyan kérdezem, és nem cukkolásból, hidd el.

2013. júl. 7. 17:50
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hr-es.Ők még annyit se tudnak a dolgokról.Egy toborzó hr-es is max. az önéletrajzodban vagy a személyiséged fejlesztésében tud inkább segíteni.

Én csak ajánlani tudom az építőt vagy az építészt,mert ugyan downswing-ben van az építőipar,néhány év és be fog indulni,mert régen is ez volt a gazdaság egyik alapmotorja.Főleg a telepes(infrastruktúrás szak),vagy a tervező építész a jó...Ha jó vagy rajzból és érted a mechanikát akkor építész,ha a matek is megy viszont rajzolni,tervezgetni nem szeretsz akkor építő.De nem egy könnyű elvégezni.Van olyan nehéz mint egy gépész.Bme-n legalábbis.Sok bme-s jött át hozzzánk.És itt se pereg nekik olyan gyorsan minden.Kb. olyan ez mint a bme-vik-t hasonlítanám a kandóval vagy a bánkival.A bme elméletben többet ad,a másik két suli gyakorlat és piacorientáltabb,és szerintem jobb is.És közmű céghez is el tudsz menni,ami elég jól fizet és még a környezetvédelem részbe is belevághat(víztisztítás,biogázüzem,stb.).Én nagyon ajánlom ezt a pályát,de csak akkor ha tényleg szorgalmas vagy és akarsz tanulni,mert itt senki nem fog segíteni,max. a csoporttársak.Jónak kell lenned,hogy menjenek az alapozó tárgyak,mert ha azok mennek utána már sínen vagy és onnan már tényleg csak a szorgalmadon múlik.

2013. júl. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem át fognak mvenni,mert volt egy csoporttársam akit környezetmérnökről vettek át.Egy kérelmet kéne írni.A www.ymmf.hu oldalon keresd fel a Tanulmányi Osztály elérhetőségét.Szervezet címkén van oldalt a listában.Ott érdeklődj de.-önként 10 után.
2013. júl. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes csak otthagynod viszont a szakot,ha nincs túl sok év elpazarolva és vannak teljesített,értékes tárgyaid.
2013. júl. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nem egy nehéz iskolában vagyok és minden meglett jó eredményekkel.

Csak nem tudom, miket fogadnának el... A mi matekunkat pl. kétlem.

2013. júl. 8. 12:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!