Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy műszaki...

Gépészmérnök vagy műszaki menedzser képzés ezek közül hol a legjobb, legnehezebb?

Figyelt kérdés

Dunaújvárosi Főiskola, Széchenyi István Egyetem, Óbudai Egyetem

a kép képzés közül még nem döntöttem, de az iskolák szerintem ezek lennének



2013. júl. 6. 14:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A kettő egy napon sem említhető. Gépészmérnök.
2013. júl. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%

Műszaki menedzsert felejtsd el, magadat kíméled meg vele.

A gépészmérnök szak közül meg akár a SZIE-t akár az ÓE-t választod, jól járhatsz, de a DF-et szintén felejtsd el, hulladék, értéktelen diplomát kapsz/kapnál.

2013. júl. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

A műszaki menedzser a műszaki szakok büfészakja.

Igaz, jóval könnyebb, egész képzés alatt kb. annyit tanulnak, mint a gépészek 1-2 félév alatt.

2013. júl. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mit jelent az, hogy büfészak?
2013. júl. 6. 16:41
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy semmire nem fogod tudni használni a papírt, ha elvégzed a szakot.
2013. júl. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Amit leírtak az nem teljesen fedi a valóságot.Bánkira menj mindenképp(óe).Máshol is tanulhatsz műszaki menedzsernek,de nagyon meg kell nézni,hogy hol végzed.Bme,duf,de,gdf...ezeket nyugodtan szkippeld,nem igazán van jól felépítve a képzés...

Amúgy csak a véresszájú mérnökök szidják...

Amit tudok hogy jó:óe-kgk,szie-gtk,szie-ymék,sze-mtk


Amúgy szerintem piacképesebb per pillanat egy gépészmérnök,és a menedzsert másoddip.-ként is rá tudod építeni.Így a kettő elég kapós lesz.

2013. júl. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"A műszaki menedzser a műszaki szakok büfészakja.

Igaz, jóval könnyebb, egész képzés alatt kb. annyit tanulnak, mint a gépészek 1-2 félév alatt."


Persze.Lol.Gondolom láttad a képzést...

2013. júl. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%
Nyugodtan elküldheted műmenedzsernek, de ha megfogadja, tönkreteszi az életét.
2013. júl. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

Nem láttam, csak a végzős menedzserek nagyjából azokon a feladatokon izzadnak, amit a gépészek az elején tanulnak.

Nyilván ők más hasznos és kevésbé hasznos dolgokat tanulnak, csak sajnos ma még a jobb egyetemeken végzett mérnökök is nehezen találnak munkát, egy mérnök menedzsernek szerintem még nehezebb dolga van.

2013. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ezzel az erővel elküldhetem gépésznek és lehet bebukja és úgy cseszi el vagy csak simán nem fog kelleni a piacon,mert nem csak azt nézik hol végzett.Mellesleg nálunk a képzés 2/3-a megegyezik az építősökével,csak nekik van még 3 félév mecha,meg 4 félév geotech vagy közmű,+néhány kieg tárgy.Én meg tanulok 5 félév matekot,építéstechnológiát,épszervezést,vállalatirányítási rendszereket,közgé tárgyakat,stb..Ez olyan mint egy gazd.info pl..Ezzel az erővel az is büfészak.
2013. júl. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!