Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy műszaki...

Gépészmérnök vagy műszaki menedzser képzés ezek közül hol a legjobb, legnehezebb?

Figyelt kérdés

Dunaújvárosi Főiskola, Széchenyi István Egyetem, Óbudai Egyetem

a kép képzés közül még nem döntöttem, de az iskolák szerintem ezek lennének



2013. júl. 6. 14:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én nem tudom hol végeztél,de ugyanazt a zh-t írtam mint az építősök,mind matek mind mecha,mind alapozó szakmai és fele diff. tárgyakból is.És egyátalán nem volt könnyebb,sőt...
2013. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én is azt mondtam,hogy kezdje a gépészt és építse ezt rá.Vagy ha bebukja,akkor átmehet erre is.Mellesleg kurv4 sokan végeztek el mérnök szakot 0 tudással.Úgyhogy én nem fényezném annyira a mérnököket.A szak ezért is kezd veszíteni az értékéből.Ezért van az,hogy a munkáltató azt nézi,hogy mit tudsz a gyakorlatban...
2013. júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Klasszikus mérnök(főleg gépészmérnök) diplomát egyértelműen jobban preferálják ma Magyarországon, mint egy műmenedzseres témát. Ha gépésznek mész, nagyobb műszaki beállítottságú egyetemeken(mint pl ezek közül SZE, OE) kb ugyan azt tanulják, nehézség az még épp attól függ, milyen tanárt kapsz ki(persze szívatás tekintetében, mert ha matek, fizika nem jóbarát, akkor mindenképp felejtős a téma). SZE, OE munkahelyszerzés, elhelyezkedés szempontjából jó választás, legalábbis SZE-ről tudok 100% biztosan nyilatkozni, mert én ott tanulok. Azt kellene/kellett volna eldönteni, hogy Pest vagy Nyugat-Mo. és Győr érdekel, illetve hol élnél inkább.
2013. júl. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
OE-BGK-n tanulok gépészmérnökként. Ennek ellenére azért megvédeném a műszaki menedzser szakot is. Rokonom ott végzett jeles diplomával (OE-műmen.) és egy nagy cégnél dolgozik, olyan 3-4 hónap alatt el tudott helyezkedni, és kezdőbére bruttó 250. És mindez alapdiplomával. Nyilván kell hozzá a talpraesettség és a szerencse, mert tényleg nem olyan nagy presztízsű diploma. Az is igaz, hogy pl: Audihoz behívták, elég messze lakik Győrtől, és ott meg megmondták neki, h viszlát, szóval igazán komoly cégeknél lehet ennél több kell. Mindezek ellenére én, mint egyén nem mennék rá, mivel engem ne mis érdekel, amit ott tanítanak és az én szememben is értékesebb a gépészmérnöki, tehát ha igazi elismerést akarsz, és érdekel, akkor gépészmérnökire menj.
2013. júl. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ja és még a kérdésre válaszolva: A legjobb nyilván a BME, ezután az OE. Mindkét helyen nehéz.
2013. júl. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Sokat kezdhetsz egy gépészmérnöki diplomával, ha túltermelés van belőletek...
2013. júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nincs túltermelés. sokan jelentkeznek, de olyan nehéz, hogy kevesen végzik el.
2013. júl. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!