Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha rossz vagyok valamiben és...

Ha rossz vagyok valamiben és több alkalom után sem fejlődök, akkor miért csináljam tovább az adott dolgot?

Figyelt kérdés

Többször próbáltam, nem megy, nem fejlődök, sőt, szinte "leépülök", mert az alapvető dolgokban sem vagyok már biztos.


Ilyenkor mi értelme folytatni?

Beletörődni és befejezni, nem ez a megoldás?

24 F


2013. júl. 12. 17:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is bele kell törődni és az energiákat nem pazarolni rá tovább, hanem inkább azzal kell foglalkozni, amiben tehetséges vagy.
2013. júl. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy ez a valami elvárható "alap" dolog, mint mondjuk a testi fejlettség, vagy bonyolultabb, magasabb tudást igénylő, pl. kriptográfia.
2013. júl. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Több dolog: sport, vezetés, szex (bár ez nem ide kapcsolódik), barkácsolás-kézügyesség.


Tehát alap dolgok. Alap dolgok, amelyek nem mennek, mentek, és nem is fognak.

2013. júl. 12. 18:36
 4/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy valami egyáltalán nem megy, csak akarni kell és akkor lesz is eredménye, akármilyen kicsi is. Pláne az ilyen dolgokban.


Próbálkozni kell, nem feladni, ha beletörődsz, azzal semmivel nem leszel előrébb, semmi esélye a fejlődésnek. Viszont ha próbálkozol, akkor legalább az esélyt megadod magadnak és már ettől is több vagy. (Szerintem.)

2013. júl. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Akarom mindegyiket, még sincs javulás. Az eséllyel nem érek semmit, jobb nem leszek benne, elég sokszor tapasztaltam.
2013. júl. 12. 19:12
 6/20 anonim ***** válasza:
De ha nem is fejlődsz semmit, legalább megpróbálod. A semminél, hogy feladod, már ez is több.
2013. júl. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
De értelme nincs.
2013. júl. 12. 19:33
 8/20 anonim ***** válasza:

sport: ez elég tág fogalom. nekem is van rokon gyerek, egy időben focizott. Egyszer láttam, hát tényleg látványosan béna volt, hisztizett is a kudarctól. Aztán később elkezdett mást, néhány hazai versenyen elég szépen szerepelt. Persze nem is volt cél, hogy világversenyen induljon, de mozgásnak jó volt.


vezetés: Azért ezt nem árt gyakorolni, ha nem is leszel rallyversenyző, de biztonságosan tudj közlekedni.A parkolás meg nem mindenkinek megy, tudd a határaid és kereshetsz úgy parkolót, hogy beférj.


szex (bár ez nem ide kapcsolódik): gyakorlás és figyelmesség kérdése


barkácsolás-kézügyesség: ha nem megy, nem kell erőltetni. Főleg ha kedved sincs hozzá. Helyette foglalkozz mással.

2013. júl. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

De nem tudok, nem lehet mással foglalkoznom, mert a többiből is rossz vagyok.


Vezetés közben hiába keresem a határaim, attól még megbuknék vizsgán.


A gyakorlás naiv remény. Kézzelfogható eredménye nincs. Esetemben legalábbis.

2013. júl. 12. 19:43
 10/20 anonim ***** válasza:

Olyar csinálj, amiben jól érzed magad.

Olyan csak van valami

2013. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!