Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vállalkozónak szeretnék menni...

Vállalkozónak szeretnék menni mit tanácsoltok hova mennyek középbe és után mit végezzek el és hol?

Figyelt kérdés
A középiskolát ha lehet valahol Borsodban végezném utána pedig már Pestre is van lehetőségem menni csak a középiskolát szeretném még Borsodban elvégezni.A többit valahol Pesten vagy Borsodba szeretném.
2013. júl. 19. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:

dehát.. a vállalkozó az csak egy munkavégzési forma, nem alkalmazott leszel, hanem vállalkozó. :D vállalkozó BÁRKI lehet.


konkrétan mivel szeretnél foglalkozni?

2013. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A műkörömépítő is vállalkozó adott esetben, a fodrász is, a szállítmányozási cég tulaja is stb. Mégis mivel szeretnél foglalkozni? Mert jól láthatóan fogalmad sincsen arról, hogy mi az a vállalkozó.
2013. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy mi a vállalkozó tisztában vagyok vele hogy mi .Gyártani akarok pl: cipő,kabát,táska,Tv,és pár áruházat létesíteni.És ne azzal gyertek hogy pénz kell mert az meg lesz az van.
2013. júl. 19. 14:53
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Olyan helyre menj, ahova fölvesznek

Hiába monduk itt valamit, hogy hova menj, ha aztán nem vesznek föl oda

2013. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most hova jársz?

Milyen tanuló vagy?

2013. júl. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megpróbálom egyszerűen összefoglalni.

Teljesen mindegy mit és hol végzel. Olyan szinten hulladék az üzleti képzés Magyarországon, hogy a felsőoktatási anyag talán 1/10 részét, ha tudod valamilyen formában hasznosítani, mint vállalkozó. Középiskolát illetően nincs is miről beszélni. A fő probléma, hogy a tanárok java része nem sikeres cégvezér vagy üzletember, hanem olyan emberek akik maguk is könyvből tanulták a dolgokat.

Sokkal inkább a készségek között érdemes keresni a siker kulcsát, mint lexikális tudásként. Kapcsolatteremtés, kommunikáció, talpraesettség, vezetői készségek stb. De ami a legfontosabb az a kapcsolatrendszer. Illetve keress egy mentort.

Nem akarok nagyon belemenni, messze vagy még ezektől. Ráérsz 18 körül ezzel foglalkozni.

Értelmetlenek ezek a kérdések amúgy, hogy milyen tanuló vagy. Egyetemen akik 4-5-el végeztek azok jó része most a munkanélküli hivatalban áll sorba. Másrészről nem egy embert ismerek, akik sz4rtak bele a tananyagba. Most jó része sikeres vállalkozó.

2013. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5-ös akkor van üzleti képzés Magyarországon hol?Én is szar0k bele de valamit el akarok végezni.
2013. júl. 19. 17:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Felsőoktatásban gazdasági szakok. Gazdálkodás és menedzsment, pénzügy és számvitel, kereskedelem és marketing stb. Budapesten pl. Corvinus Egyetem, Budapesti Gazdasági Főiskola.

Középiskolában talán a közgazdasági szakközépiskolák, biztos van Borsodban is.

Ezek futnak úgy, mint üzleti irányú, de mint mondtam attól igen messze vannak.

2013. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!