Mihez kezdjek? Aki ilyen helyzetben van/volt, hogy kezdett neki az álmai megvalósításához?

Figyelt kérdés

Számomra nincs mód arra, hogy egyetemen (Szegedi Tudomány Egyetemen) pszichológiát tanuljak. Nincs elég pontom, hogy államilag legyen finanszírozva, és nem tudom megfizetni a tandíjat.

Viszont az az álmom, hogy olyan embereknek segítsek, akik az életükben már nem látnak semmi jót, gyógyszermentesen szeretnék nekik segíteni.

(Gondolkodtam, hogy kisebb helyeken kezdek: például önkéntesként egy idősek otthonában, esetleg szociális otthonokban, hogy tudjam bírom-e és illik-e hozzám).


18 éves lány.


2013. júl. 24. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Van szociális munkás szak is az egyetemen, nem hiszem, hogy olyan nagy lenne a ponthatár oda.
2013. júl. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Érettségizz újra, és próbálj meg bekerülni pszichológiára.

2. Keress más olyan szakot, ahol embereknek tudsz segíteni gyógyszerek nélkül. Szociális munkás esetleg?

2013. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nem jó perspektíva ahonnan szemléled a dolgokat.

eleve még van esélyed próbálkozhatsz jövőre is a felvételivel, ha idén nem sikerül, addig beiratkozok okj-re, pl. gyógypedagógiai asszisztens papírért jár többlet pont is. Közben megpróbálod jövőre is..ha felvesznek akkor pl. estin folytatod az okj-t, vagy egyetemen egy évvel odébb tolod a kezdést..adhatsz magadnak 3. esélyt is..

Vagy..ha most nem jelentkeztél máshova azért még sok segítő szakma létezik, pl szociális munkás is sok szempontból hasonló ha nem is terápiát végez, de segít a reménytelen helyzetű embereken. Egészségügyi pályák között is vannak segítő szakmák..mentálhigiénés szak abszolút annak minősül vagy konduktor vagy gyógypedagógus (nem csak tanításhoz van köze van másféle szakiránya is)

Tehát a segíteni vágyásodat sok helyen kamatoztathatod..ha végképpen nem jön össze a pszichológia(aminek csak az egyik területe a segítő..a többi teljesen más)

De sima érettségivel elmenni dolgozni..nos ebben az esetben Te szorulsz segítségre, mert elszúrod az éveidet. Szóval ha most mást nem jelöltél jövőre jelölj meg több szakot..annyi a tanácsom..és töltsd hasznosan ezt az évet ha úgy adódik a ponthatár..

2013. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló: köszi, utána nézek. De egyébként nem sima érettségivel gondoltam elmenni dolgozni. OKJ-s képzésen leszek 2 évig (ezt nem írtam le, mert nem gondoltam, hogy fontos lehet: titkárnőnek tanulok).

Csak ezután, hogy lesz egy szakmám, azt szeretném csinálni, ami hasznos és jó is csinálni. Ezért tettem fel a kérdést, hogy milyen irányba kellene elmennem ahhoz, hogy később is, de részlegesen azt csináljam :)

2013. júl. 24. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Na hogy sikerült a felvételi??

Titkárnő az nem jó irány..a céljaidhoz szerintem.

2013. júl. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az csak azért kell, hogy legyen egy szakmám, biztonságot ad számomra. :)
2013. júl. 24. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!