Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki segítene a felsőoktatás...

Valaki segítene a felsőoktatási szakképzésekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Azt már kiderítettem, hogy miben különbözik egy sima OKJ-s képzéstől, és valahol azt olvastam, hogy így is van lehetőség kollégiumra. Ez igaz? Mert nem feltétlenül szeretnék albérletbe menni. És akkor ez is olyan, mintha rendes egyetemista lennék? Pl. gólyatábor meg ilyenek. Vagy ez hogy van? Mesélnétek róla? Amúgy én konkrétan Pécsre szeretnék menni, érettségi után. Előre is köszi :)

2013. júl. 28. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Én fsz-re jártam, idén végeztem. Szerintem teljesen felesleges elvégezni. Minden ugyanúgy van, mint az egyetemi képzésbe, szinte vagy teljesen ugyanazok a tárgyak, elméleti és gyakorlati órák, vizsgák, tárgyfelvételi, gólyatábor, stb. A különbség annyi, hogy az órarended nem te állíthatod össze -legalább is nálunk-, elméletileg igen, de gyakorlatilag minden tárgyhoz csak egy időpont van megadva, tehát nem válogathatsz az időpontok között. További eltérés, hogy csak 2 éves nem pedig 3,5, de a végén csak egy sima OKJ-s bizonyítványt kapsz. Ami még hasonló: reggel 8-tól 19:30ig vannak órák, és közte van sok-sok lyukasóra. Kollégiumot igényelhetsz, mindenre jogosult vagy, amire a Bsc-sek.

Tehát szerintem ha mindenképp a felsőoktatásban akarsz tanulni inkább végezz el egy diplomás képzést, mert ahhoz képest, hogy a végén csak egy OKJ-s bizonyítványt kapsz, amivel kitörölheted a segged egy nagy szívatás.

2013. júl. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Tudom, hallottam róla jót is rosszat is...De a legnagyobb problémám, hogy nagyon érdekel a jogi pálya, de arra esélyem sincs, hogy jogásznak felvegyenek és ezért gondoltam erre a 2 éves jogi képzésre. Mondták sokan, hogy értelmetlen és nehéz munkát találni vele, de ki tudja, hátha sikerül. Meg néztem sok diplomás képzést is, de nem találtam olyat, ami igazán tetszene és még fel is vennének.
2013. júl. 28. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!