Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy érdemes megoldani, hogy...

Hogy érdemes megoldani, hogy szándékosan 1 évet csúszhassak a szakommal?

Figyelt kérdés

Most az első 3 éves szakom 1. évét fejeztem be és jövő szeptemberben elkezdenék egy másik 3 éveset, tehát a kettőt 1 évig tanulnám párhuzamosan elvileg.


Viszont ez az első most állami finanszírozású, míg a következő 100%, hogy önköltséges lesz.


Az egyetemünk az államilag támogatott hallgatóknak rengeteg plusz juttatást ad. Ingyenes városi tömegközlekedési bérlet, félévente sokezer forint ingyenes tankönyvtámogatás, stb. és ezeket szeretném még egy évig kihasználni, ha már úgy is ott maradok az egyetemen, csak egy önköltséges szakon. Így arra gondoltam, hogy mondjuk a 3 év alatt direkt csak 176 kreditet szerzek meg, aztán a következő 1 év két félévében még 2-2-t felveszek. Ez megoldható? Vagy hogy lenne jó, hogy mindenképpen a mostani első szakomon 4 évig folyamatosan államis lehessek?


2013. júl. 29. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:

SZTE-s vagy mi?

nem lesz ingyenes buszbérlet mindenkinek, szavazás volt,

amúgy simán ki lehet játszani a rendszert, 12 félév ingyen van, nem veszed fel az összes tantárgyat, párat meghagysz következő félévre és kész, nem nagy ördöngősség

2013. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, erről én is hallottam.


De a "legcsóróbb 90%"-nak marad a bérlet. :D Abba még beleesek szerintem.


Akkor csak ennyi?

Hagyok 1-1 tantárgyat az utolsó 2 félévben, amit nem veszek fel? :D

2013. júl. 29. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!