Szerintetek lehet ekkora ponthatár különbség?

Figyelt kérdés

Van az országban 4 egyetem, ahol indul szeptemberben egy szak (már évek óta van ez a szak ezeken az egyetemeken), 240-262 közt voltak a ponthatárok (költségtérítésesen) most. Ugyanez a szak viszont először fog indulni Debrecenben és most a pótfelvételi eljárás keretében szeretnék rá jelentkezni. Szerintetek lehet pl. 300+ ponthatár fizetősön? Ha a többin is bőven 300 alatt volt? Mert így most nincs mihez viszonyítani, hogy van-e esélyem ide bekerülni, mivel az általános eljárásban nem volt ponthatár a Debreceni szakról, mivel még most először fog indulni. És nem szeretném az egyetlen megjelölhető helyet elpocsékolni egy esélytelen szakra.

Szerintetek?


2013. júl. 30. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én szakomon tavaly leesett 276 pontra a ponthatár, idén közel 360 volt a költséges levelezőn. Szóval nem lehet megjósolni, jelentkezők pontszámán múlik.
2013. júl. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a veszélye hogy felugrik a ponthatár, hanem hogy nem lesz elég jelentkező és nem indul a szak, ami ugyanazt eredményezi mintha nem érted volna el a ponthatárt.

Egyébként mi az a szak?

2013. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazságügyi igazgatás (állam-és jogtudományi karon)

2013. júl. 30. 16:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező..ha nem pont debreceni vagy nagyon Debrecen közeli településen laksz(kényelmes vagyok a közelséget mint ok meg tudom érteni, és Miskolcon lakom, és ME-re is járok csak igazgatásszervezőre), akkor inkább Miskolcra jelentkezzél..

Egyrészt itt 100% hogy elindul a szak, másik részét meg majd meglátod..

2013. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!