Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 16 éves leszek decemberben,...

16 éves leszek decemberben, nem akarok középiskolába továbbtanulni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 18:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
10%
érettségid legyen meg enélkül gyárba nem vesznek fel és jogsid sem lehet, utána lesz*rhatod.
2013. júl. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
17%

Üdv, sorstárs!

Én úgy döntöttem most a nyáron, hogy elmegyek a középiskolámból. Esti tagozatra fogok járni 2 évig (a 10. osztályom megvan) És mellette mehetek dolgozni is. Lesz egy közepes érettségim+elég zsebpénzem+ utána csinálhatok akármit. :)

Remélem segítettem. :) 16/F

2013. júl. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
78%
jó nagy baromságot csinálsz előző, az ilyen soha nem sül el jól. ismerek épp elég félresiklott életű sikertelen lúzert, aki pont ugyanezt csinálta. de ha proli akarsz lenni egész életedben, csináld csak, majd megbánod még százszor.
2013. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

jogsi 8 általánoshoz kötött nem érettségihez..

Ha nem akarsz tovább suliba járni simán kiiratkozhatsz..ha nem vagy más tanköteles.

viszont csinálni valamit kell..ha csak nem vagytok full gazdagok..

Tehát szakmát tanulnod kell..különben nem élsz meg. Vannak olyan szakmák amik 8 osztályhoz vannak 10 osztályhoz kötöttek. Lehetsz cukrász, pék..szakács..stb

De nem ártana végiggondolni hogy jó döntés-e nem érettségizni..mert a normálisabb állásokhoz viszont alapkövetelmény az érettségi..később nehezebb lesz leérettségizni ha mégis kell az életben.

2013. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
Kedves 3#! Miért siklanék ki? :D Azért mert kezdek valamit az életemmel?
2013. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ha dolgozni akarsz 16 évesen, akkor legalább estin csináld végig.
2013. júl. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
2-es! Azzal, hogy 16 évesen nagyfiúnak képzeled magad és otthagyod a sulit még nem azt jelenti, hogy kezdesz valamit az életeddel, inkább azt, hogy tönkre vágod már akkor az életed, mikor még el se kezdtél igazán élni. A szüleid mit szólnak mindehhez? Érettségi nélkül már tényleg nem vesznek fel sehova, még a gyári munkáknál is már alapkövetelmény az érettségi. Abban pedig erősen kételkedem, hogyha nincs annyi akaraterőt, hogy leülj a suliban még 2 évet, akkor hogy akarod azt kivitelezni, hogy estin tanulsz+dolgozol? Hidd el nem fogod bírni és nem a munkát fogod otthagyni...aztán pedig egyre lejjebb süllyedsz majd. De ezt úgyis 30 évesen fogod majd csak belátni, mikor majd azt látod, hogy az életed sehova nem tart, nem volt se karriered, se biztos anyagi megélhetésed, szóval neked ezt szerintem most még hiába mondja bárki is, a gyerek fejeddel úgyse tudod felfogni. Ha annyira szeretnél zsebpénzt akkor nappalis suli mellett is délutánonként vagy hétvégenként elmehetnél dolgozni.
2013. júl. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
2-es: nem fogsz munkát kapni. Sokszor még érettségizetteknek sincs munka, nemhogy érettségi és szakma nélkül. Úgyhogy csak iskolát és tagozatot fogsz tudni változtatni, kipróbálni magadat nem.
2013. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom feltűnt-e a munkanélküliség?

Érettségis, szakmás, diplomás emberek sem mindig kapnak állást.

Szerinted téged érettségi nélkül hova vesznek fel?

2013. júl. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

1. Én nem azért jövök el a középiskolámból, mert hülye vagyok és nem bírom a tanulást. Egyszerűen nem bírom a korán kelést és azt az egész iskolai környezetet és még iskolát sem választottam jól, mert a szakma amit ott tanítanak, nem a szívem csücske. Ettől függetlenül szeretek tanulni...


2. "Érettségi nélkül sehova nem vesznek fel." Jól tudom és ezért akarok estibe járni, nem tudom mi ezzel a bajotok? A 2-es érettségi már most sikerülne nekem. Félreértés ne essék, legalább egy 4-es az elvárásom magamhoz.


3. "Mellette dolgozhatok valamit" Itt miért gondol mindenki a heti 40 óra robotra? Csak "diákmunkára" mennék, ahol viszonylag kevesebbet kell dolgozni és nagyjából 50-60 ezret összeszedek. Egy fővárosban nem hiszem, hogy ne kapnék semmilyen munkát.


Kíváncsi vagyok, most mit gondoltok!

2013. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!