Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek nyolcadikos, és el szeretném már dönteni/méllyebben belemenni abba a dologba, hogy hova menjek továbbtanulni.

Már gondolkoztam sok mindenen. De vagy "túl hülye vagyok hozzá", vagy nem keres sokat. Ami érdekel: nagyon sokat fotózok, szinte mániám a fotózás, most fogok egy rendes gépet kapni. -rajzolás, tudok valamennyire rajzolni, de csak ha kedvem és időm is van hozzá. Amiken gondolkoztam: fotós, cukrász, szakács, grafikus, fogorvos(na ehez vagyok túl hülye xd), színész, filmes. Kb ennyire.. Jaa és szeretek kreatívkodni :D Szobámat díszítem mindenfélével, meg gyurmából készítek ékszereket.


2013. aug. 3. 13:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Elég egyszerű. Ha jó tanuló vagy, akkor egy jó erős gimnáziumba menjél, ha gyengébb akkor kevésbé erős gimibe.

13 évesen nem lehet még pályát választani biztosan. Van kevés elhivatott, vagy sokszor a szülő hatására elhivatott gyerek. A legtöbben nem tudják, és ez jól van így. Majd gimi alatt több fogalmad lesz a dolgokról, kevésbé gyerek szemmel nézed a világot. Aztán a szorgalmad..és eredményeid és egyéb képességeid úgyis eldöntik milyen pályát válasz. Ez most még korai..

2013. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

"13 évesen nem lehet még pályát választani biztosan." - Úgy beszélsz mintha középiskola után csak abba az irányba lehet továbbmenni főiskolára/egyetemre. Én informatika szakra jártam és most az egyetemen is informatikát tanulok. De az egyik osztálytársam meg informatikáról elment gyógyszerészetire (pedig kémiát/biológiát 2 évig tanultunk), és megy neki.


Én azt mondom, menj valami művészeti szakközépiskolába. Az egy alapot fog adni a dolognak. A művészi hajlam sosem fog kiveszni belőle (tapasztalat). Ha meg véletlenül nem tetszik, még érettségi után tudsz menni bármerre.

2013. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Próbálj valami belsőépítészettel foglalkozni.

Ahhoz kell kreativitás, rajzkészség, fotózni is kell tudni, és minden, amiket leírtál.

2013. aug. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Grafikus.

Photoshopot is tanuld ki jól, és akkor Photoshop+fényképészeti ismeretek+rajztudás kombó azért elég jól tud ütni.

2013. aug. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi, és photoshopban milyen képeken gyakoroljak? :D Vagy milyeneken érdemes? Amúgy grafikushoz nem kell jó matek? :D Mert az nem nagyon az erősségem.
2013. aug. 3. 16:13
 6/19 anonim ***** válasza:
Azért grafikushoz nem elég egy Photoshop, sokkal több programot kell hozzá ismerni (CorelDraw, InDesign pl.). Matek annyira nem kell hozzá.
2013. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Jó a Photoshop egy példa volt csak.

Arra akartam célozni, hogy ma a jó grafikusok jól keresnek, és a kérdezőnek ehhez a pályához véleményem szerint van affinitása, hisz érdekli a fotózás és a rajzolás is.

Most hogy konkrétan milyen programok kellenek hozzá, vagy hogy photoshopon belül mi arról sajnos fogalmam sincs, mert nem az én szakterületem.


De szerintem ennek jó lenne utánanézni, mert ez egy biztató jövőkép lehet.

2013. aug. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Letöltöttem a Photoshop CC-t, de egyenlőre csak annyit tudok rajta, hogy hogy kell képet berakni, és hogy kell a képre írni. A photoshop meg én egyenlőre 2 külön világ. Másfajta, magyar photoshopot le lehet tölteni?

Amúgy tudom, hogy többféle program kell, nem csak a photoshop, de az egyik sulinál le is írták, hogy milyen programokat használnánk.

2013. aug. 3. 20:15
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen, van magyar verziója is, de azt nem javaslom. Az angolt megtanulni is könnyebb hiszen a youtube-os videókban amikben megmutatnak dolgokat, ott is angolul van a menü, úgy könnyebb követni.
2013. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
ha szeretsz ilyenekkel foglalkozni, akkor szerintem ne himit válassz, hanem egy művészeti középsulit, esetleg egy szakközépiskolát. most végeztem kereskedelem-marketing szakon, nem kaptam szakmát, csak egy érettségim van, de akik jövőre kezdenek, ők már szakmát kapnak. valami ilyen középsulit tudnék én ajánlani, mert akkor lenne mellette a kezedben egy szakmád is. a későbbiekben akár vállakozóként nyithatnál egy ilyen fotósboltot vagy kézműves termékeket áruló boltot. :)
2013. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!