Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek nyolcadikos, és el szeretném már dönteni/méllyebben belemenni abba a dologba, hogy hova menjek továbbtanulni.

Már gondolkoztam sok mindenen. De vagy "túl hülye vagyok hozzá", vagy nem keres sokat. Ami érdekel: nagyon sokat fotózok, szinte mániám a fotózás, most fogok egy rendes gépet kapni. -rajzolás, tudok valamennyire rajzolni, de csak ha kedvem és időm is van hozzá. Amiken gondolkoztam: fotós, cukrász, szakács, grafikus, fogorvos(na ehez vagyok túl hülye xd), színész, filmes. Kb ennyire.. Jaa és szeretek kreatívkodni :D Szobámat díszítem mindenfélével, meg gyurmából készítek ékszereket.


2013. aug. 3. 13:26
1 2
 11/19 anonim válasza:

előző vagyok, bocsi.

gimit.*

és én annyira nem ajánlok gimit. vannak jó középsulik is, erősek, kellő mennyiségű tudást adnak, és onnan legalább lesz szakmád is, nemcsak egy sima egyszerű érettségi. ez szerintem többet ér annál, minthogy elmondhasd magadról, hogy gimibe jártál.

2013. aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A "sima egyszerű érettségi" arra van, hogy egyetemre menj, akik a gimit választják (legalábbis az értelmesebb fele...) azért választja azt mert szinte biztos benne, hogy folytatni akarja a felsőoktatásban, nem azért hogy elmondhassa hogy gimibe járt.

Én is tudtam hogy egyetemre akarok menni ezért feleslegesen tanultam meg volna egy esetleges hasztalan szakmát, ami időt vett volna el abból, amit matek vagy egyéb tárgy tanulására fordíthattam a gimiben.

2013. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"esetleges hasztalan szakmát" - Hát ha olyan irányba mész már szakközépbe, ami nem érdekel, akkor ne csodálkozz, hogy számodra hasztalan lesz. Én középiskolába mentem tovább és tudtam, hogy felsőoktatásba akarok majd menni. Az eredményeim alapján bejutottam volna gimnáziumba is, de én inkább elment szakközépiskolába, hogy csak 2 évig kelljen tanulni a számomra felesleges tantárgyakat (földrajz, kémia, biológia) és helyettük tanulhattam szakmai tantárgyakat, amivel megalapoztam a mostani tanulmányomat.

Amúgy szerintem sokan keverik a szakközépiskolát a szakmunkásképzővel. Egy szakközépiskolában szerzett érettségivel ("szakmával") ugyan úgy nem lehet elhelyezkedni, mint a gimnáziumi érettségivel.

2013. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Köszi, és photoshopban milyen képeken gyakoroljak? :D Vagy milyeneken érdemes? Amúgy grafikushoz nem kell jó matek? :D Mert az nem nagyon az erősségem.


Hát ez nem vall valami nagy kreativitásra.

2013. aug. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Köszi, és photoshopban milyen képeken gyakoroljak? :D Vagy milyeneken érdemes? Amúgy grafikushoz nem kell jó matek? :D Mert az nem nagyon az erősségem.


Hát ez nem vall valami nagy kreativitásra!

2013. aug. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért jelent meg kétszer a válaszom!
2013. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Miert is? :D:D:D:D:D
2013. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

13. valaszolo. teljesen egyetertek veled. :)


nem hinnem, hogy hasztalan volt ez a 4 ev, amit szakkozepben toltottem. engem is felvettek volna gimibe, de nem lattam sok ertelmet, sokan nem is ertettek, miert nem a gimit valasztottam.

es annak ellenere, hogy nem mentem gimibe, felvettek egyetemre es nem ilyen 2-300 ponttal.. :)

es tenyleg jo lenne, ha nem keveredne ossze a szakmunkas es a szakkozep.

es amugy sem kell lenezni a szakmunkasokat. jo, persze, vannak, akik okkal vannak ott, mert lustak, nem tanulnak, balhesak. de nem mindegyikojuk. van, akinek egyszeruen tetszik az adott szakma. plusz gondol a jovojere is, mert azert akadnak hianyszakmak.

ismerek en olyan asztalost, aki kulfoldon dolgozik evek ota es biztos vagyok benne, hogy sosem lesznek anyagi gondjai. pedig csak egy 'asztalos', mi? :)

2013. aug. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

es mellesleg abban a ket evben, amig volt 3 szakmai targyam, eleg sok olyan dolgot tanultam meg, aminek a kesobbiekben is konnyeden hasznat veszem annak ellenere, hogy nem kereskedelem-marketing szakiranyban kepzelem el a jovom.

gazdasagi ismeretekbol is eleg hasznos dolgokat tudtam meg. es ennek nagyobb hasznat vehetem, minthogy gimibe jartam volna.

2013. aug. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!