Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemen az államilag...

Az egyetemen az államilag támogatott félévek megmaradnak?

Figyelt kérdés
Idén sajnos nem vettek fel az általam kiválasztott karra egyetemen (Molukuláris Bionika - ez most nem is annyira érdekes), ezért hogy ne essek ki a tanulási ritmusból és hogy azért hasznosan töltsem el a következő évet (valamint a diákként járó kedvezmények miatt) arra gondoltam hogy pótfelvételivel beiratkozom gazdaság informatikára (ez fizetős), és jövőre mivel nagyon szeretném a másik szakot újra felvételizek államilag támogatott helyre a Molekuláris Bionika szakra, ezt megtehetem ? Ott hagyhatom másik képzést minden hátrány nélkül ? Megmaradnak az államilag támogatott féléveim ?

2013. aug. 7. 01:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem vettek fel, ezért igen, jogosult maradsz a 12 állami félévre, amit bármikor felhasználhatsz, függetlenül attól, hogy előtte vagy közben milyen másik (fizetős) szakot végeztél.
2013. aug. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze
2013. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
de mi a francnak dobnál ki több százezer forintot ha úgyis újrafelvételizel?
2013. aug. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se felvételizzél arra az infós szakra. Én személy szerint azt javaslom, hogy akkor inkább menj el egy OKJ-ra, minden előnyét érvezheted, amit fentebb felsoroltál, kapsz diákot, jár továbbra is a családi, a tanulási ritmusból sem esel ki, viszont nem kell fizetned érte. Ott is tanulhatsz valami infós szakmát, ha ennyire érdekel, és akkor legalább több végzettséged lesz.
2013. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valóban. Az OKJ-t még el is tudod végezni 1 év alatt, ha olyan helyre mész, viszont ha elkezded a gazdinfót, akkor félúton abba hagyod? Mert két nappalit egymás mellett nem fogsz tudni csinálni.
2013. aug. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az államilag támogatott félévekbe a fizetős nem számít bele, tehát ha fizetősre jársz, ugyanúgy 12 marad. De ha pótfelvételizel, miért nem arra a szakra, ahova amúgy is jelentkeztél? Nem éred a költségtérítéses ponthatárt sem?
2013. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én sem értem, miért fizetnél egy csomó lóvét költségtérítésesre, ha úgyis otthagyod. ráadásul te megad írtad, hogy kellenek a diákkedvezmények. megspórolsz egy évbe 10-20 ezret diákjegyeken de 300-400at meg kifizetsz költségtérítésre???? nem túl logikus.

de attól függetlenül természetesen megteheted, azzal nem fogynak az államis féléveid.

2013. aug. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!