Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes így jogi karra mennem?

Érdemes így jogi karra mennem?

Figyelt kérdés
Mi kell ahhoz, hogy nekem való legyen a jog? Mindenhol azt hallom, hogy mennyire nehéz és kibukni is könnyű, de valami konkrétabbat akarok tudni. Mit kell teljesítenem, milyen tantárgyra gyúrjak és érdemes úgy jelentkeznem, ha nem érdekel annyira? Az utóbbi időben legszívesebben jogra mennék, és érzek magamban affinitást, de mégis bizonytalan vagyok. Viszont, ha van előttem egy cél, akkor bármire képes vagyok (tanulás szintjén) és bármit megteszek. Csak nem vagyok vele teljesen tisztában, hogy itt mi kellene pontosan. Kérem, akinek van tapasztalata, az írjon le MINDENT! köszönöm

2013. aug. 18. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ezt akár én is kiírhattam volna:)

itthon nagy a nyomás h bírónő legyek. csakhogy olyan unalmasnak tűnik :s de ugyanakkor vonz, mivel sokat keresnek és azért nagy hatalmuk is van. :)

csakhogy emelt érettségi kell. és ezen a téren bajban vagyok. a töri tanárunk van egy beütése:s érthetetlenül magyaráz, ki nem állhatjuk. a magyar tanárom utál engem egy kis 'összetűzés' miatt. az angol tanárunk meg túl szórakozott és nem tanít semmit. szóval akármelyiket is választanám teljesen magamtól kell felkészülnöm.

az meg h milyen nehéz bentmaradni... nekünk is azt mondta az oszi h rengeteget kell tanulni. de ki tudja:D más is túl élte már :)

2013. aug. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos jogot elvégezni tényleg kemény, könnyen nem adják a diplomát. A jog akkor neked való ha képes vagy logikusan tanulni,én nem magolni, és jól fogalmazol más most. szeretsz összefüggéseket keresni. Történelemnek első évben lesz szerepe a képzésben, de igazából a töri jó jegy a felvételihez kell. Pláne ha államira akarsz bejutni. Az egyetemen tanultak nem feltétlenül a gimis törire épülnek. Nyilván kell egy alaptudás, alapműveltség töriből, de nem attól lesz jó az egyetemes jogtörténet vizsgád hogy hú de kened-vágod a gimis anyagot.

Természetesen a felvételi tárgyakra érdemes odafigyelned. Latin alapok sem ártanak.

Ahhoz hogy valaki bíró legyen, még csak egy alap az hogy jogot végzett. Be kell kerülni bíróságra fogalmazónak(az a ranglétra alja hogy valaki bíró lehessen), arra lehet számítani hogy több százan fogtok próbálkozni bekerülni fogalmazónak egyetem után, és van 1-2 hely egy bíróságon. Itt felvételizni kell újra, és el kell érni a legjobb pontszámot hogy bekerüljél. Pontot ér a diploma minősítése, a nyelvvizsgák száma, fokozata, egyetem alatti TDK ÉS OTDK-n egyéb jogi versenyeken elért eredmények. Na meg a teszt amit írnod kell a bírósági felvételin. Ez nehezebb dió lesz, mint az egyetemre bekerülni.

2013. aug. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Én töriből dicséretes vagyok és emelt szintű érettségit is abból teszek, valamint etikából. A matek egyébként mennyire szükséges?

Középfokú nyelvvizsgát is szeretnék tenni angolból, az elég? Vagy pedig felsőfokú kell már most? Szeretek olvasni, irodalomból is jó vagyok, szépen fogalmazok és kommunikálok, érdekel a könyvírás is és képes vagyok a logikus gondolkodásra.. Általában nem szoktam magolni, hanem inkább felakarom fogni, meg akarom érteni a tananyagot és úgy megtanulni. Bár ami érdekel, annak a megtanulása könnyebben megy. Latin alapjaim nincsenek, de szívesen tanulnám. És igen, szinte mindenben az összefüggést keresem :D

2013. aug. 19. 14:11
 4/11 anonim ***** válasza:
ha emelt érettségid van nem kapsz plusz pontot a felső fokú nyelvvizsgáért. ha jól tudom:)
2013. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
vagyis csak 28pontot kapsz nem 40et
2013. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Felvételi tárgyak lehetnek jogra: történelem és latin nyelv v. magyar v. egy idegen nyelv(4) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)

Ha az angol az emelt érettségi akkor valóban csak az emelt érettségiért járó +50 pont jár érte, de nyelvvizsgáért járó többlet pont nem.

Érdemesebb másból emeltet tenni jogra.

Matek: lesz mikor és makro ökonómia egy-egy félév, illetve statisztika. Kell a matek, de azért az 5 évet nem a matek határozza meg természetesen.

2013. aug. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

tehát ha töriből emelt szintűt teszek, és angolból nem teszek középfokú nyelvvizsgát, hanem csak szimplán leérettségizem belőle (ami ugye kötelező) az már jó ?

vagy pedig plusz pontnak számít még az is, ha teszek emellett angolból is középfokút?

2013. aug. 19. 21:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Töri emeltért kapsz 50 pontot. Erre nagyon jól készülj fel, jogra úgy is kelleni fog.

Angolból ha írsz egy emeltet azért szintén kapsz 50pontot. Tehát a maximálisan megszerezhető 100 plusz pontból 100-at megszerzel. Ha nem teszel angolból emeltet hanem csak a középfokút számítod be akkor azért 28-at kapsz csak. Nem központi tárgy a matek jogi karon. De ha nem érdekel ne menj. Azt gondolom tudod , hogy 5 éves a képzés és még utána nem 1-2 évig kell járnod a lépcsőfokokat - ha nem akarod akkor úgyis abba fogod hagyni 1 év után, annak meg nincs értelme. Ha viszont érdekel, akarsz tanulni (és tudsz is) akkor mindenképp megéri akármilyen nehéz is mert sok lehetőség van amerre indulni lehet ilyen végzettséggel. Menj föl a sulik honlapjára, nézd meg milyen óráik vannak a jogászoknak, tetszik-nem tetszik - nézz bele egy két diába.

2013. szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
a matek érettségi azért nem szükséges, igaz?
2014. jan. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Felvételi tárgyként nem szerepel a matek jogra, pl.duplázól pontszámításnál semmit sem számít csak a lényeg hogy ugye meglegyen.

De ahogy előttem mondtál lesz néhány közgázos tárgy a jogász képzés elején, mikor, makro, statisztika, számvitel...szóval oda azért valamennyi matek kell..nyilván nem akarnak gazdasági szakembert képezni..de valahogy el kell sajátítani a tananyagot, amihez kell némi matek tudás, mert nem a gimis matematikai alapoknál fogja kezdeni mikroökonómiából a tanár a magyarázatot..az egész arra épül hogy tudsz egyenletet felállítani..tudod melyik függvény milyen tulajdonságú stb..

2014. jan. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!