Orvosi vagy jogi kar?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyiket éri meg választani? Legszívesebben orvosira mennék, de félek attól, hogy egyszerűen egyetem után nem tudnék megélni egy orvosi fizetésből. (persze tudom, hogy orvosnak nem a pénzért megy valaki, na de neki is meg kell élni valamiből). Viszont például egy jogász vagy ügyvéd nagyon jól keres vidéken is, de az egész jogi kar, nem igazán érdekel annyira. Mit tanácsoltok? Válasszam azt, ami nem érdekel, de megtudok majd élni, vagy legyek orvos, és oldjam meg az anyagiakat valahogy?
2013. aug. 23. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Honnan veszed, hogy a jogászok jól keresnek? Ez nem így van. Az orvosok sokkal jobban tudnak keresni, mint a jogászok egyébként.
2013. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt tanuld, ami érdekel is.
2013. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%

Orvosnak alkalmatlan vagy, mert neked csak a Dr. kell. Ez jogász mentalitás, szóval én azt javaslom.


Üdv: egy medikus

2013. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként is nagyon jól lehet keresni, csak jó szakterületet kell választani. Tudod te milyen hálapénzek vannak bizonyos területeken?
2013. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszoló Kedves Medikus! Én nem látom, hogy a kérdező bármit írt volna a Dr. címről.

Ő csak két pálya között vacillál. eleve még nagyon fiatal, és egyikről sem tud sokat, az ott van a sorai között.

2013. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"Ő csak két pálya között vacillál."


A két pálya tűz és víz. Egy dolog közös bennük. Továbbá ha nem a Dr. érdekelné akkor még kismillió más szakot írhatott volna a kezdve a mérnökszakokkal.

2013. aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor kihagyta a gyógyszerészt. Én azt javaslom.
2013. aug. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szóló!

Gyerekesen gondolkozik még a kérdező!Mint egy poszttal ezelőtt írtam, egyikről sem tud semmit. Nálam az olyan beszólásoknál amit a Medikus válaszoló írt kinyílik a bicska a zsebemben. Olyan mértékben előítéletes, hogy ezáltal pont ő lett az aki annyira fenn hordja az orrát, és másokat le és megszól. Teszi ezt úgy, hogy még észre sem veszi mennyire ő lett a negatív figura.

Két pálya..ha nem is tűz és víz mert van kapcsolódási pont, de nagyon különböző az biztos.Nem csak a Dr. közös benne.

2013. aug. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"Teszi ezt úgy, hogy még észre sem veszi mennyire ő lett a negatív figura."


Egy ilyen rendkívül színvonalas oldalon történő negatív megítélésemet, már bocs de nem nagyon tudom komolyan venni. Én őszintén leírom amit gondolok, és abból ne legyen orvos, aki azért elbizonytalanodik mert nem keresne jól, és csak az orvosi meg a jog létezik a számára.


"Két pálya..ha nem is tűz és víz mert van kapcsolódási pont, de nagyon különböző az biztos.Nem csak a Dr. közös benne."


Wow igazságügynél némileg kapcsolódnak. Hú az aztán a komoly közös nevező... Végülis a fekete is majdnem olyan, mint a fehér :-D A két szakmához teljesen eltérő személyiség és világnézet kell. Már csak azért is, mert az egyik egy bizonyítékokon alapuló reál tudomány, a másik pedig egy képlékeny, folyton változó humán.

2013. aug. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Orvosnak alkalmatlan vagy, mert neked csak a Dr. kell. Ez jogász mentalitás, szóval én azt javaslom."

Te minősítettél egy szakmát, ez a mondat nem csak a kérdezőnek szóltál be! Elég messze vezet a ilyen általánosítás alapján negatív vélemény fogalmazunk meg egy csoportról, akármi alapján is soroljuk egy adott csoportba az embereket.

Van más kapcsolódási pont is, nem csak az igazságügyi orvosszakértő kategóriában. Egészségügyi jog, népegészségügy mint közigazgatás része, engedélyezések.

De nem erre gondoltam. Kitartás és alaposság, ami mindkettőhöz kell. Azt viszont látom, hogy fogalmad sincs a jogról..hogy is épül fel. Ha más akár egy ilyen "színvonalas" oldalon írsz véleményt, akkor utána olvashatnál (nézhetnél), mert ugyanannyira változó az orvostudomány is mint a jog. Ugyanúgy fix alapjai vannak. Amit Te látsz belőle, az kb. olyan mint ha abból indulnál ki hogy változnak a gyógyszerek nevei, meg új kezelések vannak, akkor az orvoslás képlékeny..na kb. ennyit jelent hogy változnak a jogszabályok.

(mielőtt azt hiszed jogász lennék...nekem mindkét pályához van közöm..tudom miről beszélek)

2013. aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!