Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tájépítészet. Mi is az pontosa...

Tájépítészet. Mi is az pontosan, hogy is tovább? (lent)

Figyelt kérdés

10.-es vagyok és építészmérnöknek készültem, de az keresetlen manapság és ezért a tájépítésznek gondoltam menni. Utána néztem az interneten, olvasgattam róla meg keresgéltem, de pontosan nem tudom, hogy az mit is csinál, mivel foglalkozik, egyetemen mit tanítanak meg. Tudom, hogy elhelyezkedés ezzel sem piskóta, de én több jövőt látok benne.

Lényeg, a lényeg: A fő kérdésem az az, hogy tényleg mi az, amit csinál, és amit megtanul? Válaszolnak, vagy akár tapasztalatoknak nagyon örülnék :D



2013. aug. 27. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Nos csak munkanélkülit ismerek aki ezt végezte. Azt mondanám, hogy semmit sem csinál, mert ezzel állás nincs. legalábbis nálunk.
2013. aug. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én építész szakközépbe jártam, és ott ismertem néhány kertészt is (mi úgy hívtuk őket mert valojában azok-nem lenézően). Parkrendezést, kertrendezést tanulnak. Rajzolgatnak terveket/alprajzokat mint az építészek, csak nekik a zöld fű, kövezett kanyargós járda mellett az összes növény latin/magyar nevét, tulajdonságait, ápolását ismernie kell, és egy kis művészet is van benne, mivel a sok növény közül azokat kell összerakni egy helyre, amelyek majd jol néznek ki. Ez mellett van tudományos része is, pl botanika, növényápolás....

Legfőképp park- és kertrendezéssel foglalkoznak, de lehetsz egy gazdag embernek a személyi kertésze is.

2013. aug. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!