Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia vagy gyógyszerészet?...

Biológia vagy gyógyszerészet? Segítség

Figyelt kérdés
Átlagos képességű 12.-es vagyok, tavaly 4,5-ös átlaggal. Pályaválasztás előtt állok és még mindig nem tudtam dönteni. Szeretnék gyógyszerészként dolgozni de félek hogy nem tudom majd elvégezni az egyetemet, hallottam, hogy milyen mennyiségű tananyagot kell megtanulni és mennyien buknak ki a vizsgaidőszakokon. A biológia szak is érdekel, de arról nem hallottam olyan jókat mint a gyógyszerészetről. Mi a véleményetek, érdemes belevágnom a 2 emelt érettségibe, vagy maradjak a biológiánál? Milyen elhelyezkedési lehetőségre és fizetésre számíthatok?

2013. aug. 27. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A biológia is szopás és seggelés rendesen. Én is ettől féltem,hogy nem fogom tudni elvégezni a gyógyszerészetit, mindenhonnan azt kapom gyógyszerészhallgatóktól, hogy tisztességesen kell tanulni és meg lehet csinálni, időben. Gyógyszerészt mindig keresnek, szoktam nézni az álláshirdetéseket, biológiáról én nem hallottam sok jót, de gonolom egy mesterképzéssel már lehet munkát találni.
2013. aug. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A biológus sem egyszerűbb, mint a gyógyszerész, bár egy helyen vannak az órák, nem kell ide-oda rohangászni. (A legtöbb gyógyszerész ismerősöm ezt irigyelte a biológusoktól.) Igen sok gyógyszeres tárgyat pl. a TTK-n oktatnak, másokat az orvosin, így a követelmények is "kevertek". De a biológus sem mondhatja el, hogy nem kell pár ezer oldalt bevágnia, hosszú fajlistákat megtanulnia és csodásabbnál csodásabb vastag anatómiakönyvek fölött görnyednie és négyszázadjára is lerajzolni azt az átokverte embrionális fejlődési sort. (Majd a szigorlaton másfél órát arra áldoznia, hogy megpróbálja bebizonyítani, hogy "de hát Tanár úr, ez igenis kör alakú akar lenni, az meg mb, tehát kék, de nem volt kék ceruzám, ezért rajzoltam lilával". És kettest kap. És örül neki.)
2013. aug. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét hasznos választ.:) 1. válaszoló akkor ha jól értem te gyógyszerészetire jársz? Mi a véleményed érdemes így belevágnom? Szerinted képes lennék rá?
2013. aug. 27. 23:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én is hasonló "cipőben" járok, mint te. Pont e között a két képzés között nem tudok dönteni. Igaz, én kitűnő lettem, de az átlag, én már nagyon jól tudom, nem számít semmit. Nekem a legtöbb gondom, az emelt kémiával van, mert nem igazán tudom elhinni, hogy képes vagyok rá. A gyógyszerészetin nem a nehézségektől félek, hanem, hogy be sem kerülök. Illetve azt sem tudom, melyik érdekelne jobban. Rokonom bioszos, és nagyon jókat mond róla, mellesleg ha végzel mesterképzést, szerintem jó esélyed lehet állást találni.


Sok sikert a döntéshez! :D

2013. aug. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!