Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia vs jog? (fontos)

Pszichológia vs jog? (fontos)

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt álló végzős diák vagyok, kitűnő bizonyítvánnyal. Nem tudom eldönteni, hogy pszichológiával vagy joggal tudnék a későbbiekben könnyebben elhelyezkedni. Milyenek a lehetőségek? Tanulás szempontjából melyik a nehezebb? Melyik szak elvégzése után kereshetek többet?

2013. aug. 29. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Alapvetően az a fontosabb kérdés, hogy mit szeretnél csinálni inkább. És persze, hogy hol szeretnél élni. Szerintem kevés pszichológus keresi betegre magát Magyarországon, jogászból viszont annyi van, mint a fene (és ki szereti a jogászokat? :p :D ). Szóval nem tudom, én egyiket sem választanám. :)
2013. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
68%
A pszichológus többnyire hallgat,a jogász többnyire beszél. :) A pszichológust nem szidják. :) Viszont kevesebbet keres mint egy jogász.A pszichológus kevesebbet is tanul mint egy jogász. :) Stb...Stb.
2013. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
26%

De ha pszichológusnak mész akkor a nékül tudsz az emberek dolgairól,hogy facebookjukat bámulod...van azért bennE valami:D

Kettőt egyszerre:nézed a monitoron a facet-és csak bologatsz,miközben valaki magyarázza a dolgait.

Mennyivel több infó...

2013. aug. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Én mindkét helyre jelentkeztem, végül jogira vettek fel. Nem bántam meg.

A jogin többszörösét kell tanulni mint a pszichológia szakon az igaz, de többrétű is lesz a tudásod - bár a két szakot nem igazán lehet összehasonlítani.

Van pár pszichológus ismerősöm, nem keresik agyonra magukat, sőt a legtöbbnek munkája sem nagyon van.

Páran írták itt, hogy jogászokból Dunát lehet rekeszteni stb, stb. Lehet hogy sokan kezdik el a sulit, de tized annyian fejezik be csak és még kevesebben jó eredménnyel. Rengeteg jogász ismerősöm van és egyre sem lehet azt mondani, hogy szegény lenne sőt még azt sem hogy középosztály.

2013. aug. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bírom én is mikor olyanok mondják h jogászból mennyi van, akiknek közük nincs a szakhoz... én is joghallgató vagyok, idén negyed éves, több végzett ismerősöm van, mind talált 2-3 hónap alatt JÓL fizető állást, akár közigazgatásban, civil szervezeteknél, multiknál vagy igazságszolgáltatásban. Nagyon nem éheznek még kezdőként sem :) Az idén végzett évfolyamnál 120an kezdtek annó, 22en végeztek idén. A többi lebukott, halasztott, kiesett stb. Sokat számít a diploma minősítése, eleve egy rite-s diploma kevesebb eséllyel indul a munkaerőpiacon mint egy summa cum laude. A pszichológia inkább "bölcsészes" képzés, nekem két pszichológus ismerősöm van akik eléggé elvontak, persze nem általánosítok. A jogászok társadalmilag elismertebbek, viszont jóval többet tanulnak. A pszichósok közül az egyik ismerősömnek nincs egyébként munkája, immár 1 éve. Jogra szerintem csak akkor menj, ha úgyérzed képes vagy maxon pörögni és maxon teljesíteni, mert ha csak arra mennél h átmenj a vizsgákon, akkor a kettes jogi diplomával nem sokat érnél, és akkor hiába az 5 év tanulás... Plusz nagyon sok jogász továbbtanul, rengeteg szakjogász képzés van, elég sokan orientálódnak az egyetem után valamely szakterületre, plusz ugye 3 év után szakvizsgát kell tenni hogyha mondjuk ügyvédként szeretnél praktizálni, vagy bíróként dolgozni. Szóval a jog kb. ilyen egész életen át tartó tanulás :D

Pszichológián viszont jóval kevesebbet kell tanulni, diplomajegy sem számít, sztem ha ott elvégzel a Bsc után egy mesterképzést, úgy van esélyed jó állást kifogni.

2013. aug. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

én is ugyanabban a helyzetben vagyok, mint te, de megoldódott a dolog...

nagyon szimpatikus volt a pszichológia, de végül a jog mellett döntöttem

Magyarországon szinte semmire nem lehet pszichóval menni, viszont egy idegroncs leszel.. a pszichiáterek lenézik a pszichológusokat, mert nincsen doktori címük, blabla

szóval egy hülyeség, hogy a joggal nem lehet elhelyezkedni, pont hogy az az egyik, amivel leginkább ellehet, hozzáteszem a kezdő ügyvédeket eléggé kihasználják, de ha kiemelkedő vagy és tudsz legalább két nyelven perfektül, ott gond nem lehet. Persze előtte sikeresen végezd is el az egyetemet, az a leghúzósabb :D


úgyhogy én a jogot ajánlom :) (bár fáj a szívem a pszichológiáért)

2013. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!