Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemre jelentkezzek?...

Melyik egyetemre jelentkezzek? ELTE vagy Károli?

Figyelt kérdés
Hogyha pszichológiát(mint alapszak) és japánt (mint minor) szeretnék tanulni, akkor melyiket kéne választanom? Melyik jobb, vagy rosszabb, és miért?

2013. aug. 29. 22:13
 1/9 anonim válasza:
4%

Nincs összehasonlítási alapon, de én a Károlit választanám.

Az elte olyan snassz...

2013. aug. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én az Eltére jártam, de nem PPK-ra és nem BTK-ra, ahol ezek a szakok vannak. Az egyetemnek nagyobb neve van, a képzést nem tudom, milyen. Pár órám volt PPK-n, elvileg ez az egyik legmenőbb pszichológiai kar az országban.

Bár pszichológiával szerintem tökmindegy hol végzel, elég nehéz elhelyezkedni.

2013. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Ja és miért snassz az Elte első? Cakkpakk az egész egyetem bölcsészektől kezdve progmatosokig snassz?
2013. aug. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pszichológia alapján sosem fogod eldönteni, kb. ugyanannyian erősítik a "Károli a jobb" táborát, mint az "ELTE a jobb" táborát.

Nyelvek szintjén viszont az ELTE BTK ott van erőteljesen szerintem.


Amúgy arra készülj, hogy pszichológia mellé nem vehetsz fel minor szakot - csak ha pluszban fizetsz érte, kreditenként x forintot (nézz utána).

2013. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pszichoban a Károli a legerősebb, de mellé nem vehetsz fel minort - hacsak nem fizetsz. Nyelvek terén meg az ELTE BTK kenterbe vágja mindegyik egyetemet.
2013. aug. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én károlis vagyok.

Van lehetőség minorfelvételre, és vannak külön nyelvórákra lehetőségek félévente 2ezerért. Van svéd, kínai, finn, orosz, olasz, angol, német, spanyol. Ha nem sikerül teljesítened belőlük, akkor 20ezret fizetsz, de hát miért ne sikerülne. Amúgy én is úgy tudom, hogy a Károlin a legjobb a pszicho. Nekem volt anno alapozótárgyam a pszichológia, és nagyon szerettem.

2013. szept. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat : ) ÉS külön órákból csak ennyi van? Japán, koreai vagy esetleg spanyol nincs?(csak mert azokat szeretném még tanulni) És a minorért mennyit kéne fizetni? Azt tudja valaki?
2013. szept. 1. 15:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Kreditenként 4000 forint ELTE-n.
2013. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy különórákból van spanyol. Amúgy tárgyfelvételkor láttam japán nyelvi előkészítőt, arra bárki jelentkezhetett, az is, aki utána nem tudja/nem akarja felvenni a japán minort. Ott kapsz egy alaptudást. Koreait is láttam, de nincs ismerősöm, aki felvette volna.
2013. okt. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!