Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon szeretem a kémiát...

Nagyon szeretem a kémiát nagyon jó vagyok belőle (versenyeket nyertem stb. ) de nem tudom hogy hol tanuljak tovább. Kémiával hol érdemes tovább tanulni?

Figyelt kérdés

bármit megtanulok mellé, matekot fizikát bioszt ha megtlálom a megfelelő utat de még egyelőre nem tudom. most megyek 12. be és még nem tudom melyik egyetemen és milyen szakon tanuljak tovább. kíváncsi vagyok a véleményetekre hogyha bármelyik egyetem bármelyik szakára bekerülhetnétek (ahová az egyik felvételi tantárgy a kémia) akkor hova mennétek és hogy döntenétek. (fizetés,életpálya,karrier,külföldi lehetőségek, itthoni lehetőségek stb...)


előre is köszönöm aki leírja és kifejti a vélemyényét.



2013. aug. 31. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyészmérnök. Nem tudom kifejteni, mert én teljesen másik irányba indultam (humán beállítottság), de jókat hallottam róla, és elvileg el lehet vele helyezkedni.
2013. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az orvosi szakma nem érdekel?

Mert oda kell még kémia.

Esetleg a gyógyszerészeti kar?

2013. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szóval attól függ, hogy te milyen pálya iránt érzel

szimpátiát. Szerintem az orvosin mindenképp gondolkozz el (már ha érzel bármiféle "vonzalmat" e terület iránt).

Vagy tényleg lenne még a vegyészmérnök. Azzal ha végeztél gyógyszergyáraknál tudnál elhelyezkedni.

2013. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még csinálj meg addig egy nyelvvizsgát, hogy kiemelkedően jó pontszámod legyen a felévételihez.

Mert mindenhova magas pontszám kell.

2013. aug. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyógyszerész/vegyészmérnök 5 év szopás, utána nagyon jól fizető munka.
2013. aug. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 rubikon02 válasza:

1, SOTE-Általános orvostudományi kar

min 9 év mire valójában orvos leszel,de ha egyszer végeztél nem lesz nehéz elhelyezkedni itthon,csak itt nem fogsz sokat keresni,külföldön ismerik, és szeretik a magyar orvosokat tehát ott sem nehéz elhelyezkedni,ott viszont már rendesen lehet keresni

2,BME vegyészmérnök/SOTE gyógyszerész

nehéz de utána jól kereshetsz vele,a külföldni multicégeknél mindig keresnek ilyen munkaerőt,sőt Magyarországon is sok gyógyszergyár van és ott sem annyira rossz a fizetés

3,ELTE-TTK-mehetsz kutatni vagy tanárnak-kevés kémia/fizika/biológia tanár van,lassan kiöregszenek és nagy hiány lesz a tanárokból(igen tudom nem tűnik túl ragyogó jövőnek a tanári pálya,de lehet azt jól is csinálni és akkor nem szenvedés a tanítás)


saját vélemény:

Ne a racionális érvelésre hallgass,mert vannak akik a pénz a jó munkalehetőség miatt olyan pályát választanak ami egyáltalán nem teszi őket boldoggá,a jobbik eset amikor vki ezt felfogja és még az egyetem első pár évében abbahagyja az egészet.Csináld azt amit úgy érzel,hogy élveznél,az már csak bónusz, ha sok pénzt is keresel vele.

2013. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyógyszerésznek. A profession.hu álláslehetőségeit folyamatosan olvasom és nagyon-nagy karriert lehet befutni az említett diplomával. S elsősorban nem is az egészségügy területén kiemelkedő a gyógyszerész diploma, hanem a kereskedelemben, a marketingben, a gazdaságban. S mintttudjuk manapság is a gazdasági szakemberek viszik haza a legtöbb lóvét, mégpedig a gyógyszeriparban. Ezért ajánlom.

Pl.:


[link]

[link]

2013. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is gyógyszerés ( persze csak ha érdekel ez az irány ) itt sok a kémia és ha elvégzed akkor eltudsz vele helyezkedni de ha tovább mész doktorisuli akkor majd kutató is lehetsz!
2013. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!