Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket érdemesebb: tanítónak...

Mrsbara kérdése:

Melyiket érdemesebb: tanítónak vagy neveléskutatónak lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyértelműen a fenti két terület érdekelne nagyon komolyan. Nagyon nehéz eldönteni, hogy melyik az, amire hosszú távon alapozni lehet, nyilván megfelelő előnyökkel és hátrányokkal lehet számolni a tanítói pálya esetén is, de a neveléskutatással is lehetnek hasonló bajok. Előbbit Ba diplomával lehet végezni, viszonylag alacsony közalkalmazotti bérért, de ahogy most látom, van elhelyezkedési lehetőség. Utóbbihoz doktori iskolát kell végezni, de nem tudom, utána milyen lehetőségek lennének.

Épp ezért gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi mindkét oldalról, de főleg a tanítói oldal érdekel. Mik a konkrét jó és rossz tapasztalatok?



2013. szept. 9. 10:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább igazán jó tanítóra van szükség, mintsem szimpla kutatókra, okoskodókra.

Ha a tanítás érdekel, akkor azt tedd, mellette kutathatsz, ha szeretnél, s a jó gyakorlatias példáidat, újításaidat, gyerekszemléletedet még mindig publikálhatod szaklapokban. Aztán az évek alatt valós tapasztalataid lesznek, s még mindig eldőlhet a mérleg bármerre. Igy talán még tényleg hasznos dolgot adsz át, s nem csak kívülről próbálkozol.

Szerintem egyébként a nevelést, oktatást nem kutatni kell, hanem szívből végezni, s akkor tudsz hatni a gyerekre, s nem a rideg elméletekkel.

2013. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!