Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Körülbelül 330 pontom lesz év...

Körülbelül 330 pontom lesz év végén az 500ból, mire lenne a jobb választás a jövőt illetően, ahova fel is vennének?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok gimnáziumban, feltétlenül egyetemre akarok menni. Eddig a műszaki menedzser v. a kereskedelem-és marketing irányba gondolkodtam de nagyon bizonytalan vagyok. Igazából sem humán- sem reál beállítottságúnak nem érzem magam, amire tanultam az ment, amire nem tanultam az nem.. Angolt szeretem nagyon lehetőleg olyanon gondolkodok ahol felvételi válaszható tárgy. Ha nem is feltétlenül egyetemi alapképzést, akkor felsőfofú okj-s t mit ajánlanátok?
2013. szept. 9. 21:46
 1/6 A kérdező kommentje:
*mi lenne a jobb választás
2013. szept. 9. 21:47
 2/6 anonim ***** válasza:
Államira?
2013. szept. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán fsz-re van esélyed.

Mert oda csak kétszázhatvan lesz a ponthatár

2013. szept. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
államira igen, hát egyetemi alapképzés->müszaki menedzser 250vt a minimum tavaly szeretintetek idén annyival több lenne?..nemhiszem
2013. szept. 10. 00:43
 5/6 anonim válasza:
Igazából én a kereskedelem és marketing vonalat sem vetném el. Persze számolni kell, de nem kell hozzá reál beállítottság, hogy elvégezd. Az pedig, hogy egy nyelvből nagyon jó vagy éd szereted is, sehol sem hátrány, de nem kell, hogy ez álljon a középpontban. rengetek kurzus angol nyelvű (választhatók közül, nem kötelező)vagy angolul isvégezheted a szakot (pl.bgf) és ott vannak a nyelvi órák,ahol az angolt bővítheted (szaknyelv). egyszerűbb lenne, ha fizetősön tudnál gondolkodni, de érdemes megnézni a ponthatárokat az utóbbi 2 évben. Ha tudsz rá szánni annyit, hogy az első félévet ki tudd fizetni, a többin megpályázhatod az ösztöndíjat (nem lehetetlen, sajnos államis képzésről nem tudok a GTK-n). Mindenképp egyetemi alapképzésben gondolkozz, többet ér!
2013. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
330 pont nem sok ugyan, de elég ahhoz, hogy elindulj egy úton, mely a diplomához vezet. :) nem tudom, hogy vidéki egyetemeken gondolkodtál-e !? Talán későn érkezik a válaszom, én agazdaság és vidékfejlesztést ajánlottam volna, SZIE-n, 240 volt tavaly a ponthatár, idén se lesz szerintem 330+, az angol oda nagyon jó lett volna, később a tolmács mesterképzésre is mehettél volna :S remélem jól döntöttél :/
2014. márc. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!