Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb? Fenn maradni...

Melyik a jobb? Fenn maradni 22-23 óráig és tanulni vagy korán lefeküdni (20:00) és hajnalba felkelni tanulni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 12. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Mindenkinek más, valaki se késő este, se korán reggel nem tud tanulni...

Próbáld ki és megtudod, hogy neked melyik a jobb.

2012. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Tényleg egyén függő...én inkább korábban fekszem ilyenkor és korán kelek mert reggel/hajnalban jobban fog az agyam de pl. barátom csak este képes tanulni:) Tapasztald ki:)
2012. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Este valószínűleg nem érzed, hogy rögzülne a dolog, nem tudsz rá figyelni annyira stb. Nos, ha nagyon muszáj tanulni valamire, akkor azt inkább este tedd, aztán aludj rá egyet, hogy rögzüljön. Legalábbis eddig ez vált be nálam. Ha reggel felkelsz tanulni, abból szinte semmi sem marad. Inkább este tanuld meg fáradtan, és másnap esetleg olvasd el 1x-2x.
2012. nov. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
abból szinte semmi sem marad meg *
2012. nov. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

22-23 óra nem is késő.

Na mindegy. Egyik barátnőmet érdekelte az alvás és sokat olvasott róla. Olvasta azt is, hogy ha tanulás után alszunk, több marad meg, mintha tanulunk és rá sokára alszunk. Nem hittem neki. Mígnem tapasztaltam verstanulásnál. Este nem tudtam visszamondani, csak magolgattam, úgy éreztem, semmi se marad meg, de tanultam, mert muszáj. Hajnalban (értsd reggel, csak nekem a 6 óra még jóval hajnal...), ébredés után nem hagyott nyugodni a dolog, elmondtam a verset, és ha nem is tökéletesen, de majdnem tökéletesen tudtam.

Viszont nem tudom, hogy vagy vele, de én hajnalban-reggel kelés után szédülök, kómás vagyok minden bajom, nyűgöm van. Ha ilyenkor próbálnék tanulni, még be is aludnék felette.

2012. nov. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az a jó ha max 22-ig tanulsz, és utána alszol, reggel pedig 1 órával hamarabb kelsz fel és ismételed át a tanultakat!Reggel már ne tanulj csak ismételj és úgy tutira eszedbe fog jutni!
2012. nov. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Feltételes módban fogom írni, mivel kb. nem szoktam semmit tanulni. Ha figyelek, annyi bőven elég, és nem hajtok a maximumra, amennyire megy, annyira megy.

Nekem a 22-23 óra nem késő. 23 óra előtt le sem fekszem aludni, bár ez mostanában inkább fél 12-éjfél szokott lenni. Viszont sokkal inkább megjegyzem azokat a dolgokat, amiket alvás előtt tanulok meg.

Egy ember legjobban hajnali 5 és reggel 9 között alussza ki magát, ezért is egy rakás sz*r az oktatási rendszerünk, mert fel kell kelni ilyen korán, így nem tudsz maximumot nyújtani a suliban (igen, például Angliában fél10-kor kezdődik a tanítás pont emiatt). Na, ha te most felkelsz hajnali 5-kor, hogy tanulsz, abból a büdös életben semmi nem fog megmaradni, vagy maximum csak 1-2 óráig. Én reggelente küzdök a felkeléssel, ezért se sikerült eddig sosem beérnem suliba hogy ne késnék 15 percet, de én már 13.-os vagyok, ez már más tészta :D.

Szóval.. inkább "késő" este tanulj, mint hajnalba. Szerintem.

19/f

2012. nov. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Tanulás alvás közben


Az idegen nyelvek manapság az általános műveltséghez tartoznak. Bárcsak ne lenne olyan nehézkes a tanulás! Azoknak, akiknek nehézségei akadnak, reménykedhetnek. Ugyanis a leghatékonyabban alvás közben tanulunk! Erre a következtetésre jutott számos tudományos kutatás. És ezt a tényt pont a nyelvtanulásban tudjuk hasznosítani! Alvás közben feldolgozzuk az elmúlt nap eseményeit. Agyunk kielemzi az új benyomásokat. Minden, amin keresztül mentünk, átgondolásra kerül. Eközben megszilárdulnak az új tartalmak az agyunkban. Különösen jól tárolódik az, ami lefekvés előtt történt. Ezért segíthet, ha a fontos dolgokat elalvás előtt még egyszer átismételjük. Minden tartalomért más más alvás fázis felel. A REM alvás fázis a pszicho motoros tanulást segíti. Ehhez tartoznak például a zene vagy a sport. Tisztán a tudás tanulása viszont a mélyalvó fázisban történik. Itt minden megismétlődik, amit tanulás közben befogadunk. Tehát a szavak és a grammatika is! Amikor nyelveket tanulunk, agyunknak nagy mennyiségű munkát kell elvégeznie. Új szavakat és új szabályokat kell tárolnia. Alvás közben mindez még egyszer lejátszódik az agyunkban. Kutatók ezt Replay elméletnek nevezik. Sokkal fontosabb azonban, hogy jól aludjunk. A testnek és a szellemnek kellőképpen regenerálódnia kell. Csak ebben az esetben tud az agy hatékonyan dolgozni. Azt lehet mondani: Jó alvás, jó kognitív teljesítmény. Amikor mi már pihenünk agyunk még aktív… Tehát: Gute Nacht, good night, buona notte, dobrou noc!

2012. nov. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!