Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bölcsészkar vagy jogi kar?...

Bölcsészkar vagy jogi kar? Nem tudok dönteni!

Figyelt kérdés

Mindkettő vonz, de a jog jobban... viszont kicsit mégis félek tőle. Nem tudok dönteni, mert a bölcsész szak is tetszik, de azt hallottam, hogy ott az elhelyezkedési esély később munka terén nehezebb. Illetve nincs különösebben szimpatikus szak ott.

Azért tapasztalatokra, véleményekre kíváncsi lennék, ti mit gondoltok?



2013. szept. 13. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha ez a két opciód akkor a jog. Nem lehet összehasonlítani a kettőt. Most jogászként sem könnyű elhelyezkedni, de bölcsészként meg lehetetlen.
2013. szept. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Bölcsész karon belül micsoda? Mert nyelvképzés és szabad bölcsész között ég és föld a különbség.


Jog egyértelműen kifizetődőbb, de csak akkor menj, ha értesz a matematikához is, úgy érzed meg tudod tanulni a statisztikát és közgazdaságtant, mert ma már nem lehet elmenni jogásznak ilyen tudás nélkül.

2013. szept. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Jog!! Magasabb társadalmi presztízs, színvonalasabb oktatás, több szakosodási, fejlődési lehetőség. Persze csak erős idegzetűeknek ajánlott.
2013. szept. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a jog jobban "vonz", akkor meg min gondolkodol?
2013. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Jog. Nehezebb, de sokkal jobban megéri majd a későbbieknek ha rendesen végigcsinálod.
2013. szept. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
BölcsészKARon belül melyik szak?
2013. szept. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

igen, utólag én is észrevettem a hibát, de legalább a "cím" jól megfelelt.. ;)


jogász SZAK :)

2013. szept. 15. 22:18
 8/16 A kérdező kommentje:
na... este van :D :D szóval... újra nekifutok, bölcsészkaron belül anglisztika vagy történelem, esetleg amerikanisztika vagy kommunikáció-média szak
2013. szept. 15. 22:21
 9/16 A kérdező kommentje:
(nem tudom melyik a legjobb)
2013. szept. 15. 22:22
 10/16 anonim ***** válasza:

Megmagyaráznád?

A "jogász szak" most mire volt válasz?

Egyik válaszadó azt kérdezte bölcsész karon belül milyen szak tetszene.

2013. szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!