Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy jelentkezzen fősulira...

Hogy jelentkezzen fősulira februárban ha májusban érettségizem (többi lent)?

Figyelt kérdés

Olyan szakra jelentkeznék, ahol kötelező 1 tantárgyból az emelt szintű vizsga. Én még 2006-ban érettségiztem (akkor már ez a rendszer volt). Beadhatom így a jelentkezést februárban, hogy májusban emelt szintű angol érettségit tennék? Mi értelme akkor jelentkezni, hiszen a pontokat akkor még nem tudják, és akkor hogy kell kitölteni a jelentkezést (pl aki most fog először érettségizni, 18 évesek)


Ha emelt szintű angol érettségizek, akkor a középfokú angol nyelvvizsgáért nem kaphatok plusz pontot?


Hol kaphatnék ezekre választ?


Nagyon köszönöm a segítséget!



2013. szept. 17. 05:36
 1/4 anonim válasza:
100%

www.felvi.hu oldalon ott az elerhetoseg, hivd fel oket es mindenben segitenek.

En toribol akartam emelt szinten erettsegizni, szinten ugy, mint te, nem mostanaban vegeztem.

Azt mondtak hogy adjam be ugyanugy februarban a jelentkezeshez szukseges dokumentumokat, amiket kernek, ez biztos. Es a pontszamnal bele fog szamitani az emelt szintu angolod, hiszen juliusban fog kiderulni, hogy felvettek e, az erettsegi pedig juniusban lezajlik.

A tobbirol kerdezd meg oket, segitenek mindenben.

2013. szept. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Jézusom, ezt te sem gondoltad komolyan?! :D
2013. szept. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontszámokat NEM jelentkezés beadáskor számolnak, számolsz, hanem július hónapban!(az más dolog hogy aki régebben érettségizett és olyan szakra megy ahova van megfelelő érettségije már előre tudja hogy hány pontja lesz)

Tehát május és június hónapban le tudsz érettségizni újból, (egyébként a most 18 évesek is így jelentkeznek, hogy más halvány lila fogalmuk sincs róla hogy hány pontjuk van, csak az hogy a felvételi tárgyból jelentkeztek érettségizni) aztán majd júniusban kiderül hogy sikerült az érettségijük, júliusban a benyújtott érettségi bizonyítvány vagy utólagos érettséginél kapott tanúsítvány alapján kiszámolják a pontjaikat.

2013. szept. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az elsőnek és a harmadiknak köszönöm az értelmes és segítőkész válaszokat. Mentek a zöld mancsok.


Kedves ketteske: de, komolyan gondoltam. Honnan kéne ezt tudnia valakinek, aki nincs már ebben benne?

2013. szept. 18. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!