Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jogász akarok lenni, akkor...

Ha jogász akarok lenni, akkor ajánlott gimibe menni, vagy menjek inkább szakközépbe hogy ne csak érettségim hanem egy szakmám is biztosan legyen?

Figyelt kérdés
2013. szept. 17. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szakközépben nem kapsz szakmát, csak szakmunkásképzőben (ott viszont nem kapsz érettségit). Ha főiskolára szeretnél menni érdemes erős középiskolába menni,de utána kell nézni a dolgoknak, mert vannak erős szakközepek és gyenge gimnáziumok is.
2013. szept. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Középiskolára gondoltam én is. És mik azok a dolgok amiknek útánna kell nézni?
2013. szept. 18. 06:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg a jog érdekel, akkor menj egy erős gimnáziumba. Nehéz bekerülni jogi egyetemekre.
2013. szept. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még annyit, hogyha véletenül mégse oda mennék vagy nem vennének fel akkor mi lesz? Mert a mekit azt nem nagyon szeretném..
2013. szept. 18. 14:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész egy jobb gimnáziumban, akkor remélhetőleg mindent olyan szinten fogsz tanulni, hogy még bármikor dönthetsz máshogy a felvételiig. Szerintem azért is jó a gimnázium, mert minden irányba belekóstolhatsz, és lehet, hogy valami más tetszik meg. Lesz ott 4 éved, hidd el, nagyon sok mindennel fogsz találkozni. Ha három év múlva sincs fogalmad semmilyen b-tervről, akkor írj itt egy privátot, és segítek majd :P
2013. szept. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Írni fogok, ha úgy alakul :)
2013. szept. 18. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!