Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Belevágjak az orvosiba, vagy ne?

Belevágjak az orvosiba, vagy ne?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kicsit összezavarodtam.


Szóval én kisiskolás korom óta orvos szerettem volna lenni. Teltek az évek és behozták, hogy kémiából vagy fizikából is emelt szintű érettségit kell tenni. Ekkor letettem erről az álmomról, mert a kémiából gyengén tudtam csak teljesíteni. (Hozzáteszem nem volt meg hozzá semmilyen alapom az általános iskolából, belevágtunk a mélyébe) Fizika valamilyen szinten jobban érdekel és megy de ez sem tartozik az erősségeim közé.

Elég éretlen voltam és inkább a töri-magyar fakt mellett döntöttem, mert a töri elég jól ment, ellenben a kémiával ami ugye nagyon fontos az orvosihoz. Eszerint választottam másik hivatást, ez is emberek segítésén alapul.

Szóval most utolsó évben jöttem rá, hogy lehet, hogy rossz döntést hoztam és hiba volt a könnyebbik utat választani. Illetve arra, hogy lemondtam egy nagy álmomról, ami igen nehéz, de imádnám a munkát?


Mivel egy év alatt nem tudom olyan szintre felhozni magam bioszból és kémiából, hogy bejussak és ott megmaradjak, úgy gondoltam, hogy idén felvételizek valahova, és jövőre megpróbálom az orvosit. Életképesnek tartjátok az ötletet?


2013. okt. 12. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Az orvosi nagyon nehéz,ha meg se a fizika,se a kémia(és a biosszal is hasonló a helyzet??), nem megy,akkor szerintem nem igazán életképes az ötlet.Ráadásul ha már a töri-magyar faktos vagy,és utolsó éves,akkor szerintem más késő.Legfeljebb majd a következő felvételi időszakban lenne érdemes megpróbálnod az orvosit,ha azt akarod mindenképpen.Ugyanakkor ha tényleg nem megy jól se a fizika,se a kémia,se a biosz,akkor szerintem tegyél le az orvosiról,de kérd ki a szüleid,barátaid,esetleg tanáraid véleményét,ők jobban meg tudják ítélni ezt a kérdést.
2013. okt. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A következő felvételi időszakban gondoltam.


Biosszal nincs probléma, a kémia viszont nem az erősségem. Ettől eltekintve, érzek magamban ahhoz erőt, hogy felhozzam magam arra a szintre, ha ez kell, hogy orvos lehessek.

A szüleimnek elmondtam az ötletet, ők is a faktválasztást tartották furcsának. Ettől eltekintve támogatnak abban ami szeretnék lenni.

2013. okt. 12. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Még nem késő..húzzál bele és próbáld meg!

Fizika érettségivel is tudsz menni ha az a könnyebb neked!

Ez csak a tanárok (középiskolai) riogatása hogy nem fog menni az egyetem ha nem azon a fakton vagy, amelyik irányba tanulsz tovább. Ha első pillanattól komolyan veszed a tanulást majd egyetemen akkor rendeben lesz minden..

2013. okt. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, itt a kérdés az, hogy mennyire akarsz orvos lenni.

Én most vagyok ötödéves. Amikor nekem kellett felvételizni, akkor hasonló dilemmám volt, mint neked. Szerettem a bioszt, de se a fizikával, se a kémiával nem voltam jó viszonyban. Kémiából gimiben sikerült elérnem a csodálatos, kettes érdemjegyet. Aztán érettségi előtt egy évvel kitaláltam, hogy orvos leszek, nekem biosz-magyar faktom volt. Azt tudtam, hogy bioszból elég jó tudok lenni, de a kémiában nem voltam biztos, a fizika kevésbé volt szimpatikus, mert az egy évvel több volt a gimiben, tehát nagyobb tananyag. Szóval kémia, jelentkeztem a gimim érettségi felkészítő faktjára, aztán mikor rájöttem, hogy tök hülye vagyok belőle, ki9találtam, hogy magántanárhoz megyek. Szeptembertől májusig sikerült zéróról ötösre felkészülni 91% lett az érettségim, mondjuk nekünk még közép kellett belőle.


Ha reálisan nézzük a helyzeted, egy emelt biosz, és emelt kémia érettségire felkészülni ennyi idő alatt elég nehéz, kémiából szerintem kelleni fog a magántanár és még így is lehet, hogy elsőre bukik a mutatvány. Tehát lehet, hogy csak második évben fognak felvenni. Én mindenesetre azt tanácsolom, hogy dönts! ORVOS AKARSZ E LENNI, VAGY NEM? Ha ez a döntés megvan, onnantól könnyű a dolgod, mindent meg kell tenni a sikerért. :-P Amit sokan elcsesznek és nem szabad csinálni, az az, hogy kitalálják, hogy orvosira akarnak jönni, nem veszik fel őket elsőre, ezért egy évig valami másik szakra járnak, bioszra, vagy gyógyszerészetre. Orbitális baromság több okból is. Egyrészt nem tudsz rendesen felkészülni az érettségire, mert mondjuk olyan marhaságokat tanulsz, mint a tavaszi nőszirom élőhelye, és a nyulak párzási szokásai, másrészt pazarolod az államilag támogatott szemesztereidet. Nálunk minden szemeszter támogatás aranyat ér, mert nagyon könnyű megcsúszni. Ha egy évig jártál mondjuk bioszra, akkor nem marad, egyetlen extra szemesztered sem, tehát elég csupán egyszer csúszni, ami baromi könnyű, elég hozzá némi pech a vizsgán, vagy egy aranyos influenza vizsgaidőszakban, és bukott a mutatvány.


Tehát röviden és tömören, döntsd el, hogy orvos akarsz e lenni, ha döntöttél akkor pedig tanulj mint állat és ne érdekeljen semmi más, ha elsőre nem sikerül, sikerül másodszorra. Nem szégyen egy évig otthon tanulni. Sokan vannak, akik így kerültek be, és kifejezetten jól teljesítenek. ÉS véletlenül se jelölj be bármi más szakot, ha orvos akarsz lenni, felesleges, és butaság.


Üdv: egy medikus

2013. okt. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet. Azért a gimis anyag nem annyira sok, hogy intenzív tanulással ne lehessen 1 év alatt (tanár segítségével) megtanulni.

Ha orvos akarsz lenni, akkor várj bele, de szerintem se menj el másik szakra, csak az államilag támogatott félévid fogynak.

2013. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanazt tudom mondani mint az előttem válaszolók. Ha orvos akarsz lenni , akkor nem jelölj meg semmi mást , mert felesleges pocsékolni a támogatott éveidet. Nem mondom , hogy idén biztosra sikerülni fog , mert hát valljuk be , hogy október közepén kapsz észbe , akkor nem tudsz felkészülni májusra két emeltre meg még a középszintű érettségikre. De azért próbáld meg , pofon nem vágnak érte , másodjára meg biztos , hogy sikerülni fog. Én mióta az eszem tudom gyógyszerész akarok lenni , és én nem is jelöltem meg anno mást , mert felesleges , nincs értelme. kaptam érte hideget , meleget , hogy milyen felelőtlen vagyok hogy nincs B tervem , de nem igazán érdekelt.

De amúgy tudom , nem áll jogomban , hogy bárki felett bíráskodjak , de szerintem nagy butaságot követtél el , hogy ilyen könnyen feladtad az álmod , és a könnyebbik utat választottad. Ilyet soha többet ne csinálj! :)

Sok Sikert! :)

2013. okt. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!