Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tönkretettem az életem, mihez...

Tönkretettem az életem, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és mindent elszúrtam az eddigi életem során. Főiskolára járok, de nem tanultam és valószínűleg szeptembertől költségtérítésesre raknak át. Anyám kidobott otthonról, most apámnál lakom, de nem maradhatok itt csak egy hónapig egyéb okokból. Most jutottam el arra a pontra, hogy beláttam, ez így nem mehet tovább. Tanulni könnyen tudok, ha akarok és be tudnám fejezni az iskolát, de sajnos nagy galibát csináltam magam körül. El kell mennem dolgozni és albérletbe kell költöznöm. Egyenlőre semmilyen végzettségem sincs, csak egy árva középfokú nyelvvizsgám angolból. Szerintetek mihez kezdjek? Be lehet fejezni úgy egy nappali képzést, hogy mellette 8 órában dolgozok? Nem tudom merre tovább. Tegyem át magam 1 évre passzívra a főiskolán és menjek ki addig külföldre gyűjtögetni, hogy aztán 1 év múlva folytathassam az iskolát? Lehetőségem lenne kimenni az építőiparban dolgozni, de nem most, csak hónapok múlva... Hogyan oldjam meg szerintetek? Volt már valaki ilyen helyzetben? Belátom hogy hülye voltam és csak is én vagyok a felelős azért, hogy ide jutottam, ne szidjatok, inkább ötleteket, vagy tanácsokat kérnék, hogyan tudnám kivitelezni, hogy legyen szakmám és rendbe hozhassam az életem?

2013. jún. 28. 00:41
 1/6 anonim válasza:

Még semmit sem tettél tönkre!

Én a helyedben legelőször megpróbálnám a konfliktusomat rendezni a szüleimmel, elsősorban édesanyáddal, aki kitett otthonról...komolyan ennyire elmérgesedett a viszony? Megérthetné, hogy elég sok múlik azon, hogy most a tanulásra koncentrálhass, és ha tényleg változtatni szeretnél akkor lássa, hogy komolyan gondolod, kérj még egy esélyt és kezdj el tanulni! Bár azt mindenképpen muszáj lesz.

Próbálj meg inkább valami egyetem mellett végezhető diákmunkát, nem kell feltétlenül 8 órában dolgoznod. Keresgélj, biztosan van megoldás, így akár beszállhatsz otthon a költségekbe, de mégsem egyedül állod egy egész lakás bérleti díját + rezsijét. Én csak végső esetben halasztanék. Ne feledd, ha még most észbe kapsz kiagyalhatsz valami megoldást!

2013. jún. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyelőre az lenne a legfontosabb, hogy befejezd a főiskolát. Azzal bizonyíthatnád a szüleidnek is, hogy megváltoztál, nem linkeskedsz már Szerintem most keress gyorsan diákmelót, aztán, ha látják, hogy ezúttal komolyan veszed az életet, biztosn mellédállnak majd a szülők anyagilag is.
2013. jún. 28. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Hali,

Én is csak azt tudom javasolni mint az előttem szólók. Mindenképpen meg kell oldanod a helyzeted a szüleiddel, én is voltam ilyen helyzetben, és csak nagyon sokára láttam be hogy a család a legfontosabb. Kimásra számíthatsz ha baj van ha nem a családra. Ez fordítva is igaz.

A suli az 1 kicsit más tészta. Nagyon nehéz tanulni és dolgozni is egyszerre és sajnos a mai világban egy diplom nem minden esetben ad munkát.

2 év főiskola után (ami inkább buli volt mintsem tanulás, ezidő alatt voltak problémáim a szüleimmel) egy 3 éves iskolát választottam ahol szakmát tanultam.

Most 31 éves vagyok, 3 éve dolgozom németországban, és juli 1.től hivatalosan is német alkalmazott leszek,ja és autotervezéssel foglalkozom.

Remélem sikerült valamit segíteni, de válaszolok bármilyen kérdésedre.


Kitartás,szorgalom de mindennekelőtt a CSALÁD.

2013. jún. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos anyuval nem fog menni. Nevelőapámat is elzavarta velem egy időben. Összeszedett egy nála 10 évvel fiatalabb pasit és most a fejébe vette, hogy mindenki csak akadályozza a boldogságában. Mindent felégetett maga körül és velem sem akar békülni. Próbáltam már,de sajnos nem szól hozzám fél éve, 3 hete költöztem el otthonról, mert már nem bírtam. Addig csak próbált kitenni otthonról mindenféle piszkálódással és ellehetetlenítéssel. Ráadásul ő nem akarja, hogy tanuljak, hanem, dolgozzak és adjam neki minden pénzemet. Sajnos apuval és nevelőapummal is ezt csinálta és most, hogy munkaképes vagyok engem is ki akar használni.
2013. jún. 28. 11:17
 5/6 anonim válasza:

3-ik vagyok

Ezt sajnálattal hallom.

A döntés a tanulással kapcsolatban a Te kezedben van. Édesanyáddal mindig legyél kedves bármit mond vagy csinál akkor is ha fáj, egyszer ugyis belátja a dolgokat. Akkor próbáld édesappáddal szorosabban tartani a kapcsolatot.

Ha ez sem sikerül akkor próbálj a szerelemben menekülni. Találni kell valakit aki potolja a család hiányát.

Fel a fejjel és kitartás, NE ADD FEL!!!

2013. júl. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az anyád egy megélhetési gyerekgyártó!

Remélem a fiatal pasija pár év múlva otthagyja!

Egy normális anyának a gyereke mellett kellene állnia,és az kellene jelentse a boldogságot,hogy a gyereke nem nyomorog.Ha már gyereket szült.

Persze te is hibás vagy,de te alig léptél ki a gyerekkorból,ő pedig egy felnőtt és a maga boldogságát előtérbe helyezi a gyerekei elé.

Milyen ember az ilyen?

2014. júl. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!