Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosi egyetem, milyen...

Állatorvosi egyetem, milyen lépéseket érdemes tenni? Több kérdésem is van.

Figyelt kérdés

Még van 3 évem az érettségiig, és felmerült bennem, hogy állatorvos legyek. A biológiát nagyon szeretem, a kémia jegyeim viszont sajnos inkább négyesek, mint ötösök, mivel nagyon nem szeretem a tanárt, és így nehezebben is tanulok, ő sem osztályoz teljesen korrekt módon. Az első kérdésem az, hogy nem lehet-e megúszni valamilyen módon a kémia emelt érettségit? De ha nem, igazából még az sem baj, mert fakultáción más tanár vinne valószínűleg, és a kémiával önmagában nincs bajom, még érdekel is kicsit. Viszont a fakultáción lehet jegyet szerezni? A fakultáció év végi jegye számít bele a felvételibe? Mert ha nem, az mondjuk már baj, mivel tavaly sajnos négyes lettem, akkor még nem gondoltam, hogy kezdek valamit is ezzel a tárggyal. Fakultációból hányat lehet felvenni? Ha az állatorvosi pálya mellett döntenék, nyilván biosz-kémia faktot vennék föl, de ha lehet még egyet, nem érdemes a nyelv is? Máskülönben angolból azt hiszem, nem lenne nyelvvizsgám, csak németből, B2-es, pedig szeretem az angolt, jó is vagyok benne.

Hány állatorvos-jelöltet vesznek fel a SZIE-re államilag támogatottra? Vajon hány pont kellhet ehhez?



2013. okt. 26. 08:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézd először azt teheted az ügy érdekében hogy a www.felvi.hu honlapon elolvasod. A felvételi követelmény és felvételi pontszám ügyekben ott megtalálsz mindent. Felesleges itt kérdezgetned, aki válaszol is ott nézi meg.

Igaz most az állatorvos szakot nem tudod megnézni, mert csak a keresztfélévvel induló képzéseket látod, állatorvos képzés meg nem indul keresztfélévvel. Decemberben már látható lesz az összes szeptemberben induló szak. A kémiát ha állatorvos szeretnél lenni ne úszhatod meg, az egyetemen is nehéz a kémia, egyik szóró tantárgy az elején.

2013. okt. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!