Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy kis segítséget kérnék...

Egy kis segítséget kérnék mert nem értem. Én 22 vagyok és nem tudtam sehova beiratkozni mindegy hogy esti vagy nappali csak ne legyen nagyon drága. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Ingyen szerezhetsz szakképesítést akkor, ha a képzést 22 éves korod előtt megkezded – vagyis egy kétéves OKJ-s képzés esetén akár még 24 éves korodban is ingyen szerezhetsz szakmát. Plusz egy év „haladékot” kapnak az évvesztesek és azok, akik két évnél hosszabb képzésben vesznek részt, vagyis nekik elég a 23. életévük betöltése előtt megkezdeniük a szakma tanulását ahhoz, hogy ingyenes oktatásban vehessenek részt
2013. nov. 4. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:
21 év a korhatár ezért jártál így. S ez akkor is így van, ohgy ha 21 évesen 2 éves képzésre iratkozol, a képzést 22 évesen csak estin , levelezőn fejezheted be:(
2013. nov. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha okj képzésben gondolkozok, akkor esti tagozat jöhet szóba, az is ingyenes ha nincs még okj szakmád amii államin szereztél volna.

Segítenék hogy hova, és mit tanuljál, de semmit sem írsz magadról.

Érettségiztél? Milyen eredménnyel? Milyen tárgyak mentek jól, mi érdekel?

Hol laksz? Milyen távolságba tudnál elutazni egy esti képzés miatt ha a lakóhelyeden nem találsz megfelelőt?

2013. nov. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
22 éves lány vagyok esti érettségizek de szakmát szeretnék mert még nincs pincérnek készültem de gerincsérv miatt abba kellet hagynom mert nem kaptam orvosit.Pécsen lakom kollégista nem tudok lenni.Sok minden érdekel irodai asszisztens,ápolónak vagy valami hasonlónak szeretem volna menni.
2013. nov. 4. 09:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Ápoló okj 3 év és gerincsérvvel nem kapsz ott sem orvosi alkalmasságit, mert ápolóként is kell emelned....
2013. nov. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Helyedben

Nyomdaipari technikus, ortopédiai műszerész, microbiológiai asszisztens, klinikai laboratóriumi szakasszisztens,kémiai laboratóriumi szakasszisztens,laboratóriumi technikus, vegyipari technikus, fogyasztóvédelmi szakasszisztens, migrációs ügyintéző, fogtechnikus, pénzügyi szakügyintéző szakmák között válogatnék (ápoló sajnos tényleg nem lehetsz gerincsérvvel)

Ezeket kellene megnézni hogy indulnak e Pécsen, vagy a környékén. Esti tagozaton nem is lehetsz kolis, ott heti 1-2 alkalommal kell menni tehát elég nagy távolságokról is bejárnak vonattal busszal, akár 100-120 km távolságból is, ha annyira ritka képzés.

2013. nov. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Ezeknek az ára mennyi kb?Vagy akkor ingyenesek mert nincs szakmám? De ezt a neten nem írják.
2013. nov. 4. 12:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző válaszadó vagyok, én írtam neked néhány konkrét szakmát.

Ismerned kell az okj rendszerét.

Ugyanazon szakmát lehet tanfolyami jelleggel képezni és iskolarendszerű képzésben is. (iskolarendszerű lehet nappali és esti tagozat)

1.tanfolyam sosem ingyenes, mert azt nem támogatja az állam (kivéve a munkaügyi központ által indított tanfolyamokat, de azt Eu-s pénzből finanszírozzák úgyhogy merőben más tészta nem keverendő ide a téma)

2. Iskolarendszerű szakképzés mindenkinek ingyenes amíg meg nem szerzi az első okj szakmáját, 21 éves korog nappalin utána estin lehet tanulni szakmát ilyen formában ingyenesen.

Tehát az a feladatod, hogy szakképző vagy szakközépiskolákat keresel, ahol van olyan szakképzés ami megtetszett, és azt kérdezed meg indítanak e esti tagozaton az adott szakból képzést.

Figyelmedbe ajánlom az Oktatási Hivatalt (Baranya Megyei Kormányhivatalon belül működik) ahol elmész ügyfélfogadási időben és elmondod mit szeretnél, ők engedélyezik a képzéseket tehát tudniuk kell hol mi indul, ha van rá elég jelentkező.

2013. nov. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon sokat segítettél most már értem hogy mennek ezek a dolgok.
2013. nov. 4. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!