Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez bipoláris zavar? Vagy az...

Ez bipoláris zavar? Vagy az élet velejárója? Teljesen össze vagyok zavarodva.

Figyelt kérdés

Pl. 2-3 hétig jó kedvű vagyok, élvezem a gyönyörű őszt, teszem a dolgomat mint háztartásbeli, aztán egy idő után besokallok, hogy már megint (illetve még mindig) nem csinál a párom semmit a ház körül, a lehullott faleveleket is nekem kell összeszedni, el is kezdem a munkát, de munka közben úgy felhúzom magam, hogy már megint ez van, hogy kiborulok, értem ezalatt a veszekedést, és hagyok csapot-papot ...., utána meg egész este sírok, másnap lehangolt vagyok, dühömbe és szomorúságomban nem csinálok semmit, ez eltart egy pár napi, aztán "megrázom" magam és kezdődik minden előlről.


Érzelmileg labilis vagyok, vagy ez normális reakció?


2013. okt. 29. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Mire normális reakció? Nem vagyok szakember, de szerintem az lehet a baj, hogy nem végzel alkotó jellegű munkát, és ami munkát nem végzel, azt nem alkotó módon. Amikor eluntad a falevelek összeszedését - süthetnél valami különlegesen finomat. Amikor meg a mosogatás vége- írhatnál a gondolataidból- naplót, vagy ami jólesik, levelet (nekem is leírhatod a gondolataid, privben) Vagy rajzolj, fess, kézimunkázz, zenéljél, vagy énekeljél - a nehéz monoton munkát kiemeli abból, hogy "úgy felhúzom magam," ha énekelnek- ezt évezredek óta tudják és gyakorolják az emberek. Ezek a gépesítés,a technika miatt elmaradtak az emberektől - és ezért van annyi pszichózis.
2013. okt. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normális reakció ha eleged van mindenből.
2013. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

egy ponton túl nem normális reakció.


én is pont igy vagyok, és engem több klinikán diagnosztizáltak bipolárisnak.


úgy fogalmaznék, hogy van egy deprissziós vonal az életemben, de megtanultam ezt úgy kezelni, hogy felveszek egy másfajta viselkedést, úgymond megrázom magam, és bepörgök.


Egy ponton túl ez oda vezet, hogy az ember nincs tisztában azzal már, mikor van lent, és mikor pörög. A környezete mondja meg, hogy most nagyon pörögsz, vagy nagyon depós vagy.


úgy is kiderülhet, hogy ha adnak antidepresszánst, a depis problémák ellenére úgy felpörögsz, olyan jó kedved lesz, vagy átcsapsz mániába, hogy észre se veszed.


nekem az antidepi hipomániát váltott ki, iszonyú vásárlási mániám lett, és nem volt bennem kontroll. azóta hangulatstabilizátort szedek és úgy jobb.


jó ha elmész dokihoz, mert ezt csak gyógyszerrel lehet kezelni, és ő megmondja, ez a viselkedés belefér-e még a normális reakcióba, vagy pedig már bipoláris zavarnak számit-e.


ha bipoláris vagy, akkor vedd komolyan a gyógyszer szedését, mert az megkönnyiti az életed. lehet élni teljesen kiegyensúlyozottan, és normálisan, nem ilyen érzelmi hullámvasútban.


ha olyan vagy, hogy nem hagyod végigmondani a másikat, szinte kényszert érzel arra, hogy kirobbanj, hogy elmond a véleményed, ha gondolatilag, érzelmileg szoktál pörögni, mindig új és új tervekkel ötletekkel állsz elő, akkor elég valószinű hogy van ilyen zavarod.

2013. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
[azért tud, kérdező, hogy a gyógyszert csak elkezdeni lehet.. és állandóan növelik az adagot, mert megszokja a szervezet..ha nem muszáj, próbáld meg önuralommal és mindenekelőtt szívleld meg, amit az 1-ben írtam]
2013. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
van olyan mentális betegség, ami CSAK gyógyszerrel stabilizálható ki. Mert genetikai! Ilyen a bipoláris zavar is! tök fölösleges a terápia bipoláris zavar esetén. Csak gyógyszerrel érezheti jobban magát a beteg. a lélekturkászás pl ebben a betegségben semmit se ér, mert ez ebben az esetben BIOLÓGIA, ÉS KÉMIA.
2013. nov. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

biológia és kémia- mint következmény. Minden TUDATI eredetű. Pont.

A kérdező hangulatingadozásai a lehullott falevelek körül nem indokolja egy biokémiai folyamat provokálásának elindítását: ami egyre indukálja az egészet, és egyre erősebb szereket igényel.

Valami értelmes foglalkozás, ahogy az 1-ben javasoltam (kár, hogy elengedte a fülecskéje mellett)..

2013. nov. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!